Wietrzny dzień z silnym wiatrem
Wietrzny dzień (pixabay.com)

Przed nami dynamiczny tydzień. Początek tygodnia przyniesie prawdziwe wichury, potem na chwilę się uspokoi, zaś na weekend znów czeka nas załamanie pogody.

Poniedziałek

Jutrzejszy dzień zapowiada się w naszym kraju bardzo dynamicznie i niebezpiecznie. Już nocą z niedzieli na poniedziałek silnie powieje, nad morzem do 100 km/h, a w górach nawet do 150 km/h. Wszystkiemu będzie winien orkan Sabina, który przejdzie przez nasz kraj. W związku z tym w ciągu dnia w naszym kraju porywy wiatru będą sięgać 70-80 km/h. Miejscami możliwe jest nawet wystąpienie burz, podczas których wiatr może przekraczać 90 km/h. Co więcej, nad ranem nad nasz kraj z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny i niewykluczone jest powstanie układu liniowego. Podczas przechodzenia układu, porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h!

Poza silnym wiatrem, wystąpią również opady, każdego rodzaju, od deszczu, przez deszcz ze śniegiem, grad, krupę śnieżną po sam śnieg.

Mimo tak dynamicznej aury, będzie dość ciepło. Od 6-7 stopni na wschodzie i zachodzie, do nawet 9-10 stopni w centrum. Oczywiście ze względu na silny wiatr i opady, temperatura odczuwalna będzie niższa.

Wtorek

We wtorek ciąg dalszy dynamicznej aury. Nadal będzie wiało, w porywach do 70-80 km/h, nad morzem do 90 km/h i ponad. Dodatkowo w całym kraju będą pojawiały się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu, niewykluczone również, że podobnie jak w poniedziałek, lokalnie spadnie grad lub krupa śnieżna.

Ochłodzi się, w całym kraju temperatury na poziomie 3-4 kresek powyżej zera.

Środa

W środę aura nieco się uspokoi. Najmocniej powieje na północy, do 70-80 km/h. Na pozostałym obszarze momentami porywy do 60-70 km/h, ale z biegiem dnia wiatr będzie coraz słabszy. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem wystąpią miejscami w centrum i na północy.

Na termometrach od 1-2 stopni na północnym wschodzie i miejscami na północy, do 3-4 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Czwartek

Kolejny dzień tygodnia przyniesie niewielkie opady deszczu na północy kraju. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40-50 km/h. Nad morzem do 60 km/h.

Temperatury od 2 stopni na północnym wschodzie, 4-5 stopni na wschodzie, w centrum oraz na północnym zachodzie, do 7 stopni Celsjusza na zachodzie i południu.

Piątek

Nocą z czwartku na piątek z zachodu napłynie do naszego kraju front atmosferyczny, który w piątek będzie przynosił opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Najwcześniej przestanie padać na zachodzie, bo już koło południa, ale po południu opady będą przesuwać się na wschód. Front całkowicie opuści nasz kraj późnym wieczorem.

Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na południowym zachodzie i południu momentami powieje w porywach do 50-60 km/h.

W piątek najcieplej na południowym zachodzie i południu, do 5 stopni. W centrum, na zachodzie i północy na termometrach 3-4 stopnie, najchłodniej na wschodzie, 1-2 kreski powyżej zera.

Weekend

W sobotę ponownie przez Polskę przejdą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr umiarkowany, lokalnie chwilami w porywach do 50 km/h.

Będzie od 1-2 stopni na północy i północnym zachodzie, przez 3-4 w centrum i na wschodzie, 5-6 na południu i południowym zachodzie, do nawet 8 stopni Celsjusza na zachodzie.

Ostatni dzień weekendu zapisze się mokro. W całym kraju będą występowały opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie niewykluczony sam śnieg. Miejscami padać będzie intensywnie.

Znów mocniej pwoieje. Jedynie nad morzem wiatr słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze zaś w porywach do 60-70 km/h.

Zrobi się cieplej, będzie od 3-5 stopni na północnym wschodzie, północnym zachodzie i wschodzie, przez 7-8 w centrum, do nawet 10-11 stopni na południu i zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here