Ciepłe wiosenne dni

Nadchodzący tydzień nie przyniesie wyjątkowo wysokich temperatur. Początkowo będzie chłodno, od połowy tygodnia ociepli się, a w weekend temperatury raczej umiarkowane. Niestety, nie spodziewamy się większych opadów, które mogłyby zahamować pogłębianie się suszy.

Poniedziałek

W drugi dzień Świąt przez Polskę z północnego zachdu na południowy wschód będzie przemieszczał się aktywny front atmosferyczny przynoszący opady deszczu. Za nim napłynie chłodniejsze powietrze. Nocą z niedzieli na poniedziałek padać będzie na zachodzie, zaś w poniedziałek opady wystąpią w centrum, na wschodzie, południowym wschodzie oraz południu. Lokalnie może padać intensywnie. W południowo wschodniej części kraju miejscami mogą pojawiać się nawet burze.

Najchłodniej na zachodzie i północy, gdzie będzie 7-8 stopni. W centrum na termometrach 12 kresek powyżej zera, zaś najcieplej na południowym wschodzie, ponieważ tam front dotrze najpóźniej. W tych regionach do 17 stopni. Wiatr umiarkowany, na północy chwilami silniejszy, w porywach do 60 km/h. W trakcie przechodzenia frontu również może mocniej powiać.

Wtorek

We wtorek opady deszczu wystąpią na południu i północnym wschodzie. W wielu miejscach może popadać nawet deszcz ze śniegiem. W całym kraju pochmurno, dopiero po południu zacznie przejaśniać się na zachodzie.

Będzie chłodno, w całym kraju temperatury na poziomie 5-7 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich spadki temperatur w okolice 1-2 stopni i tam możliwe opady samego śniegu. Wiatr umiarkowany, miejscami momentami w porywach do 60 km/h.

Środa

Kolejny dzień tygodnia bez większych opadów. Od czasu do czasu może pokropić miejscami na wschodzie i północnym wschodzie. Pochmurno w całym kraju, pod wieczór przejaśnienia na południowym zachodzie.

Najchłodniej w centrum, w okolicach 5-6 stopni. Na wschodzie, północy i południu 7 stopni, zaś najcieplej na zachodzie, do 8-9 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, miejscami chwilami silniejszy, do 50 km/h.

Czwartek

Od czwartku czeka nas ocieplenie. W całym kraju powyżej 10 stopni – od 12-13 kresek powyżej zera na wschodzie, północy i południu, do 15-16 stopni na zachodzie i w centrum.

Nigdzie nie powinno padać, najwięcej przejaśnień na wschodzie i zachodzie, nieco więcej chmur w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Piątek

W piątek przelotne opady deszczu wystąpią na połudnowym zachodzie. Tam też najwięcej chmur, na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia.

Coraz cieplej, najchłodniej jeszcze na północy, gdzie będzie 10-11 stopni. W centrum do 15 stopni, zaś najcieplej na południu, gdzie spodziewamy się 18-19 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, miejscami umiarkowany.

Weekend

W sobotę zanikające opady deszczu możliwe na południowym wschodzie. Tam, jak i na północnym wschodzie będzie najwięcej chmur. Poza tym dość pogodnie i całkiem ciepło, od 11 stopni na północnym wschodzie, przez 12-13 stopni w centrum, na północy, wschodzie i zachodzie, do 16-17 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północnym wschodzie umiarkowany.

W niedzielę znów chłodniej, z przelotnymi opadami na wschodzie i północnym wschodzie. Najwięcej rozpogodzeń na zachodzie i północy, na pozostałym obszarze sporo chmur. Termometry pokażą od 8 stopni na północnym wschodzie, 10-11 stopni na wschodzie, w centrum i na północy, do 12 stopni na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Przysłowie na ten tydzień

W kwietniu posucha, niknie rolnikom otucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here