Pochmurna pogoda zimą, śnieżnie

Nadchodzący tydzień zapowiada się jako najbardziej zimowy tego sezonu zimowego. W ciągu dnia możliwy jest mróz na wschodzie kraju, który może wynieść -2°C. Do tego wystąpią opady śniegu. Koniec tygodnia przyniesie ocieplenie.

Poniedziałek

Na północy kraju sporo przejaśnień i pogodnego nieba, ale tam w drugiej części dnia także się zachmurzy, ale nie powinno padać. Na zachodzie i południu niebo zdominują chmury z okresowymi przejaśnieniami i opady deszczu. W regionach podgórskich wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Znów mocniej powieje, na wschodzie i w centrum do 40-50 km/h. A na południowym zachodzie do 60 km/h. Na termometrach od 3-4°C na północnym wschodzie, przez 5-6°C na zachodzie, północy, w centrum i wschodzie, do 8-9°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek także przyniesie opady i atak zimy w regionach podgórskich na południu, gdzie może spaść do 15-20 cm śniegu (w wysokich partiach gór sumy mogą być jeszcze wyższe). W pozostałych regionach także popada, ale o charakterze przelotnym, opady będą mieć charakter mieszany (od deszczu, gradu, krupy śnieżnej po sam śnieg). Zrobi się chłodniej, od 1-2°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na południu, do 3-5°C w pozostałych regionach.

Środa

Środa przyniesie zmianę w aurze. Rano możliwe jeszcze opady deszczu na zachodzie i śniegu w centrum i na południu, które bardzo szybko zaczną zanikać. Na wschodzie możliwy jest całodobowy mróz, który wyniesie -1/-2°C, w centrum temperatura spadnie do 0-1°C, a na zachodzie wyniesie 3-4°C. W całym kraju mocniej powieje wiatr, na południu i zachodzie do 40-50 km/h. Wysoko w górach do 100 km/h.

Czwartek

Czwartek przyniesie sporo opadów i ocieplenie. Opady deszczu od samego rana występować będą na północy, zachodzie i w centrum. Na wschodzie i południu spadnie śnieg, ale wieczorem także przejdzie w opady deszczu. W tej części kraju możliwa jest groźna gołoledź. Ocieplenie będzie chwilowe, gdyż po przejściu frontu ponownie wystąpi mróz. Temperatura wyniesie od 0-1°C na krańcach wschodnich i południu, przez 2-3°C w centrum, do 5-6°C na północnym zachodzie.

Piątek

Po mroźnej nocy w ciągu dnia może utrzymywać się słaby mróz. Na wschodzie do -2°C, a w centrum około 0/-1°C, na zachodzie temperatura wzrośnie do 3-4°C. Na południowym wschodzie możliwy silniejszy wiatr w porywach do 50-60 km/h. Opadów mało, te wystąpią na północy gdzie spadnie trochę śniegu oraz na krańcach zachodnich, gdzie popada deszcz.

Weekend

Sobota przyniesie opady śniegu przechodzące w opady deszczu, czyli ciepły front atmosferyczny, a to oznacza ocieplenie. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 7-8°C, a na wschodzie możliwy słaby mróz od -1°C, w centrum będzie około 5-6°C. Niedziela z opadami na południowym wschodzie, poza tym sucho. Temperatura już w całym kraju na plusie. Na zachodzie 2-3°C, a na zachodzie do 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem się luty zlituje że człek niby wiosnę czuje ale czasem się tak zżyma że człek prawie nie wytrzyma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here