Pochmurna pogoda zimą, śnieżnie

Nadchodzący tydzień zapowiada się jako najbardziej zimowy tego sezonu zimowego. W ciągu dnia możliwy jest mróz na wschodzie kraju, który może wynieść -2°C. Do tego wystąpią opady śniegu. Koniec tygodnia przyniesie ocieplenie.

Poniedziałek

Na północy kraju sporo przejaśnień i pogodnego nieba, ale tam w drugiej części dnia także się zachmurzy, ale nie powinno padać. Na zachodzie i południu niebo zdominują chmury z okresowymi przejaśnieniami i opady deszczu. W regionach podgórskich wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Znów mocniej powieje, na wschodzie i w centrum do 40-50 km/h. A na południowym zachodzie do 60 km/h. Na termometrach od 3-4°C na północnym wschodzie, przez 5-6°C na zachodzie, północy, w centrum i wschodzie, do 8-9°C na południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek także przyniesie opady i atak zimy w regionach podgórskich na południu, gdzie może spaść do 15-20 cm śniegu (w wysokich partiach gór sumy mogą być jeszcze wyższe). W pozostałych regionach także popada, ale o charakterze przelotnym, opady będą mieć charakter mieszany (od deszczu, gradu, krupy śnieżnej po sam śnieg). Zrobi się chłodniej, od 1-2°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na południu, do 3-5°C w pozostałych regionach.

Środa

Środa przyniesie zmianę w aurze. Rano możliwe jeszcze opady deszczu na zachodzie i śniegu w centrum i na południu, które bardzo szybko zaczną zanikać. Na wschodzie możliwy jest całodobowy mróz, który wyniesie -1/-2°C, w centrum temperatura spadnie do 0-1°C, a na zachodzie wyniesie 3-4°C. W całym kraju mocniej powieje wiatr, na południu i zachodzie do 40-50 km/h. Wysoko w górach do 100 km/h.

Czwartek

Czwartek przyniesie sporo opadów i ocieplenie. Opady deszczu od samego rana występować będą na północy, zachodzie i w centrum. Na wschodzie i południu spadnie śnieg, ale wieczorem także przejdzie w opady deszczu. W tej części kraju możliwa jest groźna gołoledź. Ocieplenie będzie chwilowe, gdyż po przejściu frontu ponownie wystąpi mróz. Temperatura wyniesie od 0-1°C na krańcach wschodnich i południu, przez 2-3°C w centrum, do 5-6°C na północnym zachodzie.

Piątek

Po mroźnej nocy w ciągu dnia może utrzymywać się słaby mróz. Na wschodzie do -2°C, a w centrum około 0/-1°C, na zachodzie temperatura wzrośnie do 3-4°C. Na południowym wschodzie możliwy silniejszy wiatr w porywach do 50-60 km/h. Opadów mało, te wystąpią na północy gdzie spadnie trochę śniegu oraz na krańcach zachodnich, gdzie popada deszcz.

Weekend

Sobota przyniesie opady śniegu przechodzące w opady deszczu, czyli ciepły front atmosferyczny, a to oznacza ocieplenie. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 7-8°C, a na wschodzie możliwy słaby mróz od -1°C, w centrum będzie około 5-6°C. Niedziela z opadami na południowym wschodzie, poza tym sucho. Temperatura już w całym kraju na plusie. Na zachodzie 2-3°C, a na zachodzie do 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem się luty zlituje że człek niby wiosnę czuje ale czasem się tak zżyma że człek prawie nie wytrzyma

Co sądzisz o artykule?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here