Kwitnąca leszczyna, to prawie już wiosna
Zdjęcie (pixabay.com)

Dzisiejszy dzień będzie ostatnim tak ciepłym dniem w najbliższym czasie. W wielu regionach termometry przekroczą 10 stopni.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 20.03.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Polska znajduje się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia. Na południu kraju zaznaczy się front atmosferyczny przynoszący zachmurzenie i opady. Wyż będzie kierował się nad północno wschodnią część naszego kontynentu i od jutra zacznie ściągać do Polski zimne powietrze znad dalekiej Rosji.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 20 marca 2020

Dzisiejszy dzień, który zarazem będzie pierwszym dniem astronomicznej wiosny, przyniesie opady deszczu na południu, południowym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Lokalnie opady mogą intensywne, lecz nie będą one długotrwałe. Największe zachmurzenie w regionach, gdzie wystąpią opady, więcej słońca na północy, a przed południem także na południu. W późniejszych godzinach przejaśniać może się w centrum, jednak na południu zachmurzy się.

Zrobi się chłodniej, będzie od 7-9 stopni na wschodzie, północy i zachodzie, przez 10-11 w centrum, do 13-14 stopni na południu.

Wiatr słaby, na północy umiarkowany.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 21 marca 2020

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny sporo opadów deszczu na południu Polski. W regionach podgórskich popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Ponadto w centrum również może chwilami poprószyć słaby śnieg. Przejaśnienia w większości kraju, jedynie na południu bez szans na przejaśnienia.

Zrobi się dużo chłodniej. Na termometrach w całym kraju w okolicach 3-5 stopni Celsjusza.

Powieje umiarkowany wiatr, miejscami w porywach osiągający 50 km/h, co z pewnością zwiększy odczucie chłodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here