Opady deszczu, deszczowa pogoda
Zdjęcie ilustracyjne pexels.com

Dzisiejszy dzień przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem praktycznie w całym kraju. Po południu możliwe przejaśnienia na zachodzie.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 21.02.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Na Polskę będzie miał wpływ układ wysokiego ciśnienia z zachodu Europy. Przez Polskę przejdzie jednak front atmosferyczny przynoszący opady.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 21 lutego 2020

Od rana opady deszczu i lokalnie deszczu ze śniegiem będą występowały w zachodniej i częściowo cetrnalnej części kraju. Z biegiem dnia strefa opadów będzie przesuwać się na wschód kraju. Po południu przejaśniać będzie się na zachodzie i w centrum, jednak na wschodzie będzie pochmurno, z opadami deszczu i miejscami deszczu ze śniegiem.

Temperatury zbliżone do tych, jakie notowaliśmy w dniach ubiegłych, od 2-3 stopni na wschodzie, w centrum i na południu, przez 4 na południowym zachodzie i na Mazurach, do 6-7 stopni Celsjusza na północy i zachodzie.

Wiatr umiarkowany, w centrum i na zachodzie chwilami silniejszy, ale z biegiem godzin będzie słabł.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 22 lutego 2020

Jutro na przeważającym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Momentami na południu możliwe przejaśnienia, ale na ogół należy spodziewać się zachmurzenia całkowitego.

Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy, w porywach do 50-60 km/h, na północy silniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here