Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Piątek z małym i umiarkowanym zachmurzeniem oraz większymi temperaturami. Lokalnie słupki rtęci mogą osiągnąć 15 stopni.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 27.03.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Nie będzie żadnego zaskoczenia – znowu na pogodę w Polsce będzie oddziałać układ wysokiego ciśnienia na wschód od naszego kraju. Warto zwrócić uwagę na dwa ośrodki wyżowe znad Grenlandii, już niedługo powstanie jeden potężny ośrodek, który przyniesie nam najprawdopodobniej blokadę wyżową.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 27 marca 2020

Piątek przywita nas jeszcze przymrozkami i mrozem natomiast będzie to pierwszy dzień z tego chwilowego ocieplenia. Temperatury powinny być jednak wyższe niż te na mapce. Poniżej 10 stopni jedynie nad morzem, w centrum w okolicach 13, a na południu czy południowym zachodzie miejscami nawet 15 stopni.

Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 28 marca 2020

W nocy z piątku na sobotę przymrozek jedynie na północnym wschodzie kraju. Sobota to kolejny dzień ocieplenia, w całym kraju temperatury przekroczą już 10 stopni. Sporo słońca choć miejscami na zachodzie może przelotnie popadać. W zachodnich województwach lokalnie powyżej 15 stopni. W centrum 13, 14 – podobnie na wschodzie kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here