Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

W dniu dzisiejszym nad Polskę nadejdzie front atmosferyczny, który na północy i zachodzie, a w późniejszych godzinach również w centrum i na wschodzie, przyniesie opady deszczu oraz miejscami deszczu ze śniegiem.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 03.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Polska wciąż będzie znajdować się pod wpływem wyżu. Z północnego zachodu do naszego kraju dotrze chłodny front atmosferyczny.

Pogoda na dziś

Pogoda na piątek 3 stycznia 2020

Dziś sporo słońca na wschodzie, południu oraz w centrum. Po południu z północnego zachodu zacznie wchodzić do kraju front atmosferyczny, który wieczorem przyniesie opady deszczu na północy, północnym zachodzie oraz zachodzie. Z biegiem godzin będzie postępował on wgłąb kraju i nocą popada w centrum, zaś w sobotę nad ranem także na wschodzie. Lokalnie możliwe opady deszczu ze śniegiem, zwłaszcza na północnym wschodzie.

Temperatury powyżej zera. Od 1 stopnia na Podlasiu, przez 2-3 na Podkarpaciu, nad morzem oraz na Mazurach, 4-5 stopni na wschodzie, w centrum i na zachodzie, do 6 kresek powyżej zera na południu i południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany, momentami silniejszy, w porywach do 40-50 km/h, nad morzem do 60-70 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na sobotę 4 stycznia 2019

W sobotę, po przejściu frontu atmosferycznego, z północy nadejdzie kolejny, przynoszący opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Przed południem sporo słońca w centrum i na północy kraju, lecz wraz z nadejściem frontu, zachmurzy się. W południe opady głównie na północy, lecz z biegiem dnia padać będzie również w centrum, a wieczorem na wschodzie.

Temperatury wyrównane, w całym kraju na poziomie 3-5 stopni.

Wiatr wciąż dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Lokalnie w centrum momentami powieje do 70 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here