Opady deszczu, deszczowa pogoda
Zdjęcie ilustracyjne pexels.com

Drugi dzień świąt Wielkanocnych przyniesie zmiany w pogodzie. Przez Polskę będzie przemieszczał się front atmosferyczny przynoszący opady. Zrobi się chłodniej.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 13.04.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Dziś przez Polskę przejdzie front atmosferyczny. Za nim napłynie chłodniejsze powietrze.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 13 kwietnia 2020

Dzisiaj przez Polskę z północnego zachdu na południowy wschód będzie przemieszczał się aktywny front atmosferyczny przynoszący opady deszczu. Za nim napłynie chłodniejsze powietrze. Nocą z niedzieli na poniedziałek padać będzie na zachodzie, zaś w poniedziałek opady wystąpią w centrum, na wschodzie, południowym wschodzie oraz południu. Lokalnie może padać intensywnie. W południowo wschodniej części kraju miejscami mogą pojawiać się nawet burze.

Najchłodniej na zachodzie i północy, gdzie będzie 7-9 stopni. W centrum na termometrach 15-16 kresek powyżej zera, zaś najcieplej na południowym wschodzie, ponieważ tam front dotrze najpóźniej. W tych regionach do 18-19 stopni. Wiatr umiarkowany, na północy chwilami silniejszy, w porywach do 60 km/h. W trakcie przechodzenia frontu również może mocniej powiać.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 14 kwietnia 2020

Jutro opady na północnym wschodzie i wschodzie. Lokalnie może padać intensywnie. Będzie chłodno, w całym kraju na termometrach 7-8 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here