Deszczowa pogoda
Deszczowa pogoda | Źródło pixabay.com

Przed nami kolejny jesienny dzień. Pochmurno w całym kraju, w wielu regionach Polski popada również deszcz.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 18.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Od rana przez Polskę będzie wędrował chłodny front atmosferyczny, który niemal w całym kraju zapewni opady deszczu. Jutro nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu i ciśnienie znów wzrośnie powyżej 1030 hPA.

Pogoda na dziś

Pogoda na sobotę 18 stycznia 2020

Od godzin porannych na zachodzie kraju popada deszcz, a wraz z upływem czasu strefa słabych opadów będzie wędrować w kierunku wschodnim. W ciągu dnia, nie powinno padać jedynie wzdłuż wschodniej granicy oraz na południu – tam możliwe rozpogodzenia. Zachmurzenie duże.

Najcieplej na zachodzie i północy kraju do 7 stopni. Tym razem najchłodniej na Śląsku i Podlasiu – 1,2 stopnie. W centrum, na Mazowszu oraz południowym wschodzie temperatura nie przekroczy 4 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy nad morzem.

Pogoda na jutro

Pogoda na niedzielę 19 stycznia 2020

W niedzielę najwięcej opadów na południu kraju. Na terenach podgórskich i górskich śnieg, w górach wysokich przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm. Słabych opadów deszczu nie wykluczamy również na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, centrum oraz na Mazowszu.

Najwyższa temperatura, ponownie na Północy do 6 stopni. Na krańcach zachodnich 4,5. Ponownie najchłodniej na południu Polski oraz na północnym wschodzie – tam w okolicach 0,1 stopnia.

Wiatr słaby i umiarkowany, najsilniejszy nad morzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here