Słoneczna, ale bezśnieżna zima
Słoneczna, ale bezśnieżna zima (pixabay.com)

Wtorkowy poranek zapowiada się na ogół pochmurno i mglisto. Miejscami mgły mogą ograniczać widoczność do 100 metrów. Na południu możliwy przymrozek. W górach i regionach podgórskich ponownie mocno powieje.

Mapa synoptyczna

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 17.12.2019

Na pogodę w Polsce wciąż wpływać będą ośrodki wysokiego ciśnienia znad Morza Czarnego oraz niskiego znad Morza Północnego. Do naszego kraju docierać będzie ciepłe powietrze pochodzenia polarnomorskiego.

Pogoda na wtorek 17 grudnia 2019

Pogoda na dziś wtorek 17 grudnia

Lokalnie wtorkowy poranek będzie bardzo mglisty z ograniczeniem widoczności do 100 metrów. Najwięcej mgieł na północy, północnym wschodzie, częściowo w centrum, po Małopolskę i Opolszczyznę.

Z biegiem dnia mgły zanikną, ale lokalnie w centrum i na północnym wschodzie mogą utrzymywać się przez większą część dnia – co przyczyni się do ograniczenia wzrostu temperatury. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura wyniesie od 4-5°C na północnym wschodzie, przez 6-7°C na północnym zachodzie, do 8-9°C temperatura wzrośnie w centrum i do 12-13°C na południu. W górach i regionach podgórskich ponownie powieje halny z prędkością do 100-120 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro środa 18 grudnia 2019

Po porannych mgłach zrobi się bardzo słonecznie i bardzo ciepło jak na drugą połowę grudnia. Na południu temperatura może osiągnąć 13-14 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here