Ocieplenie po opadach śniegu, odwilż

Od wtorku czekają nas zmiany pogodzie. Każdego dnia ma padać, a do tego mocniej wiać. Rano opady wystąpią na zachodzie, a wieczorem i w nocy na wschodzie Polski.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 28.01.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Polska znajdować się będzie pod wpływem frontów atmosferycznych, związanych z głębokimi niżami znad morza północnego. Docierać będzie chłodne powietrze pochodzenia polarnomorskiego.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 28 stycznia 2020

Poranek jeszcze pogodny i mroźny na wschodzie z przymrozkiem do -3 stopni. W ciągu dnia niebo zaczną zasłaniach chmury i przyniosą opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od rana opadów spodziewamy się na zachodzie i częściowo w centrum. W górach popada śnieg.

Nie wykluczamy burz, które mogą wystąpić wieczorem na zachodzie kraju.

Wraz z przemieszczaniem się frontów wzrośnie prędkość wiatru. Na wschodzie i w centrum do 40-50 km/h, a na zachodzie do 60-70 km/h. W górach powieje do 80-100 km/h.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 29 stycznia 2020

Poranek przyniesie opady mokrego śniegu na południowym wschodzie i krańcach wschodnich oraz na zachodzie. Możliwe, że zrobi się biało, ale w ciągu dnia pokrywa śnieżna szybko się roztopi. Opady wędrować będą od zachodu w głąb kraju, padać ma śnieg lub deszcz ze śniegiem, ale nie będzie się utrzymywać. Sporo chmur na niebie, najwięcej przejaśnień na zachodzie. W górach znów poprószy śnieg.

Wieczorem na zachodzie możliwe burze. Znów mocno powieje, tym razem na obszarze niemal całego kraju (za wyjątkiem północnego zachodu) w porywach do 60-70 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here