Zdjęcie ilustracyjne
Pogodny sylwester (pixabay.com)

Ostatni dzień bieżącego roku minie pod znakiem dodatnich temperatur i opadów. Noc sylwestrowa jednak w całym kraju powinna być bez opadów.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 31.12.2019. Grafika metoffice.gov.uk

Polska znajduje się pod wpływem wyżu. Przez nasz kraj z północy będzie wędrował dziś front atmosferyczny przynoszący opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś wtorek 31 grudnia 2019Dziś od rana opady deszczu i deszczu ze śniegiem będą występować na północy. Z biegiem godzin front będzie przesuwał się dalej na południe. Po południu opady wystąpią w centrum i na wschodzie, zaś późnym popołudniem popada już tylko na południowym wschodzie i południu. W górach śnieg, na wschodzie i południowym wschodzie popada deszcz ze śniegiem, w centrum i na zachodzie deszcz. Po zaniknięciu opadów rozpogodzi się.

W nocy już nigdzie nie powinno padać, więc noc sylwestrowa minie pod znakiem suchej aury.

W ciągu dnia najcieplej na północy, zachodzie i miejscami w centrum, tam 6-7 stopni. Na wschodzie i południu do 3 stopni Celsjusza, zaś najchłodniej będzie na południowym wschodzie, tam w okolicach 1-2 stopni.

Wiatr umiarkowany, w dzień chwilami silniejszy, w porywach do 40-50 km/h. Wieczorem zacznie słabnąć.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro środa 1 stycznia 2020

Nowy Rok przyniesie niewielkie ochłodzenie. Temperatury spadną poniżej 5 stopni. Po południu w centrum i na wschodzie spodziewamy się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalnie poprószy śnieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here