Niebezpieczna burza z ulewnym deszczem

Przed nami zwariowany początek tygodnia. W ciągu dnia różnica temperatur między północnym-zachodem oraz południowym-wchodem wyniesie nawet 20 stopni. Mogą wystąpić gwałtowne burze, a późną nocą na północy będzie padać śnieg.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 11.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W poniedziałek nad Polską będzie dochodzić do wymiany mas powietrza. Na terytorium naszego kraju wkroczy front atmosferyczny. Będzie się to wiązać z bardzo dużą różnicą temperatur nad Polską.

Poniedziałek, 11 maja

Pogoda na dziś poniedziałek, 11 maja 2020

Popołudniu na północnym-zachodzie temperatury osiągną maksymalnie 8 stopni natomiast na południowym wschodzie w okolicach 26-28 stopni. Jak to zwykle bywa, przy tak dynamicznej wymianie powietrza pojawią się burze – w tym przypadku dość silne. Nie wykluczamy powstania kilku superkomórek burzowych. Podczas burz mogą pojawić się intensywne opady deszczu, bardzo silne porywy wiatru, istnieje również prawdopodobieństwo powstania trąby powietrznej. Burze najprawdopodobniej pojawią się w wąskim pasie od dolnośląskiego, przez województwo łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz podlaskie.

Wtorek, 12 maja

Pogoda na jutro - wtorek, 12 maja 2020

W nocy z poniedziałku na wtorek w Polsce pojawią się opady śniegu, na Kujawach oraz Warmii i Mazurach będą one dość intensywne. Ponadto opady śniegu mogą pojawić się również w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim oraz śląskim. W ciągu dnia na zachodzie temperatury do 12, 13 stopni. W centrum i na Mazowszu w okolicach 9. Na południowym – wschodzie najchłodniej do 6,7 stopni. Ponadto na wschodzie oraz północnej połowie Polski mogą występować przelotne opady deszczu.

Zobacz gdzie jest burza

Zobacz gdzie pada deszcz

Burze prognoza na 11 i 12 maja. Zobacz gdzie przejdzie burza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here