Deszczowa pogoda
Deszczowa pogoda zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Środa przyniesie sporo deszczu na wschodzie, częściowo w centrum i na południu kraju. Niestety deszczowej aurze towarzyszyć będą niskie temperatury.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 06.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż oraz fronty atmosferyczne. Docierać będzie powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Mogę też wystąpić przymrozki.

Środa 6 maja

Pogoda na dziś środa 6 maja 2020

Poranek przyniesie opady deszczu na zachodzie, gdzie będą zanikać, oraz na południu i wschodzie Polski. Najaktywniejsza strefa z opadami zaznaczy się na południowym wschodzie. Wysoko w górach oraz w regionach podgórskich spadnie deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg.

W ciągu dnia zrobi się cieplej i opady przejdą w opady samego deszczu, przez cały dzień opady występować będą na wschodzie. Chłodno, około 7-9°C na wschodzie, na zachodzie wyraźnie cieplej. W całym kraju mocniej powieje wiatr, w porywach do 50-60 km/h.

Czwartek 7 maja

Pogoda na jutro czwartek 7 maja 2020

Czwartkowy poranek może przynieść przymrozki na wschodzie kraju. W ciągu dnia temperatura szybko wzrośnie, ale pozostanie dość nieprzyjemne odczucie chłodu. Dodatkowo dyskomfort termiczny powodować będą silniejsze podmuchy wiatru do 50 km/h. Na południu nie wykluczamy słabych opadów deszczu.

Zobacz gdzie pada nad Polską

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here