Cmentarz, święto Wszystkich Świętych
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się weekend, w czasie którego przypada święto Wszystkich Świętych. Jest to czas, w którym udajemy się na groby naszych bliskich, czyli czas kiedy naprawdę dużo podróżujemy. Póki co pogoda nam dopisywała, było dużo słońca i absolutne zero opadów, a do tego całkiem ciepło. Czy pogoda w 2015 roku również dopisze 1 listopada?

Sobota

W sobotę największą zmianę odczują mieszkańcy zachodu kraju, gdzie powinno wyjrzeć słońce. Poza tym w całej Polsce spodziewamy się pogodnego nieba, ale jeszcze rano mogą wystąpić gęste mgły, które z biegiem godzin będą zanikać. Będzie ciepło, od 11-13°C na wschodzie i w centrum, do 14-16°C na południu, zachodzie i południowym zachodzie.

Niedziela – święto Wszystkich Świętych

Również niedziela przyniesie bardzo dużo pogodnego, a w wielu miejscach bezchmurnego nieba. Uwaga, ponieważ w pierwszej części dnia miejscami mogą utrzymywać się jeszcze mgły, ale te będą szybko zanikać. Będzie jeszcze cieplej niż w sobotę, za sprawą powietrza docierającego do nas z południa kontynentu. Od wschodu po centrum kraju na termometrach ujrzymy 12-14°C, a na zachodzie do 15-17°C. Wysokim temperaturom na zachodzie towarzyszyć będą mocniejsze porywy południowo zachodniego wiatru.

Wygląda na to, że pogoda w tym roku jeszcze bardziej dopisze niż w roku ubiegłym, gdy było na ogół mglisto i pochmurno. Mimo to uważajmy na drogach, wszędzie zdążymy. Podróżując nocą i nad ranem uważajmy na mgły i zamglenia, dodatkowo na krańcach wschodnich mogą pojawić się przymrozki.

Naszym czytelnikom życzymy spokojnego i bezpiecznego powrotu do domu. Co przyniesie nam pogoda po weekendzie? Wszystko wskazuje, że przynajmniej do połowy tygodnia nie wiele się zmieni. Więcej szczegółów podamy w prognozie tygodniowej, którą wydamy w niedzielę wieczorem.