Potężna lawina błotna zeszła w Stanach Zjednoczonych w stanie Washington. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 22 marca o godzinie 11 czasu lokalnego. Skala osuwiska jest naprawdę przerażająca. Już teraz wiadomo, że 8 osób poniosło śmierć, zaś kolejne 100 jest zaginionych.

Przyczyną powstania gigantycznego osuwiska były obfite opady deszczu, które od dłuższego czasu występowały nad regionem. Zdarzenie miało miejsce dokładnie nieopodal miejscowości Oso w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych – mapa google. Skala osuwiska jest tak duża, że odejmuje mowę tym, którzy mogli to zobaczyć na własne oczy.

Miejscowe służby, podają że pod błotem zginęło 8 osób, których ciała dotychczas udało się odnaleźć. Wciąż nie wiadomo jaki los spotkał 108 osób zaginionych, które znajdowały się w miejscu wystąpienia lawiny. Cały obszar na bieżąco monitorowany jest przez helikoptery, które szukają zaginionych oraz transportują ratowników w nowe obszary poszukiwań. Wszystko utrudnia błoto, którego jest bardzo dużo, bez wspólnego ubezpieczania się najprawdopodobniej ratownicy podzielili by los poszkodowanych.

Jeszcze w sobotę udało się odnaleźć kilka osób, które zostały ciężko ranne. Z wywiadu, który został udzielony lokalnym mediom dowiadujemy się, że „wszystko trwało dosłownie trzy sekundy, zobaczyłem mrok zbliżający się od strony szosy”. Przypominamy, że ponad 100 osób wciąż jest poszukiwanych, ponad 30 domów i innych zabudowań zostało zniszczonych przez lawinę. Jak można zauważyć na załączonych zdjęciach lawina spowodowała zasypanie cieku miejscowej rzeki, która już teraz bardzo wezbrała. Domy położone najbliżej rzeki zostały podtopione.