Drugi weekend lutego przyniesie słoneczną pogodę w całym kraju. Bezchmurna aura i dodatnie temperatury będą sprzyjały aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W nocy – w centrum, na wschodzie oraz południu spadki temperatury poniżej zera.

Piątek

Pogoda na dziś 7 lutego 2020

Na północy, w centrum oraz na wchodzie bardzo słoneczna aura, z temperaturami w okolicach zera, na wschodzie Polski możliwe temperatury poniżej zera. Cieplej nad morzem oraz na Kujawach w okolicach 3. Najcieplej na zachodzie oraz południowym zachodzie kraju – do 6 stopni.

Opady deszczu pojawią się w województwach zachodnich. Na terenach podgórskich oraz w górach opady śniegu – przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 10 cm.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Sobota

Pogoda na jutro 8 lutego 2020

W związku z bezchmurnym niebem w nocy – niemal w całym kraju temperatury spadną poniżej zera. Na południu możliwe spadki do -10 stopni. W centrum i na wschodzie -6. Bez mrozu jedynie wzdłuż zachodniej granicy.

W ciągu dnia, piękna słoneczna aura. Temperatura wzrośnie na zachodzie do 7 stopni stopni. W centrum i na południu w okolicach 4,5, chłodniej na północnym wschodzie Polski – lekko powyżej zera.

Wiatr słaby i umiarkowany – nie przeszkadzający w aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.

Niedziela

Prognozowana temperatura powietrza według modelu GFS - niedziela 09.02.2020
Prognozowana temperatura powietrza według modelu GFS – niedziela 09.02.2020 | Źródło: meteomodel.pl

W nocy z soboty na niedziele temperatury również spadną poniżej zera. Na wschodzie i południu słupki rtęci wskażą w okolicach -5 stopni. Lokalnie mniej. W górach spadki poniżej -10. Ponownie bez mrozu na zachodzie kraju.

W ciągu dnia nadal najchłodniej na północnym wschodzie kraju – 3,4 stopnie. Cieplej w centrum, na Mazowszu oraz południu w okolicach 5,6. Najcieplej na zachodzie kraju – wzdłuż granicy z Niemcami możliwy wzrost temperatury do 10 stopni.

Ponownie bez deszczu lecz z rosnącym zachmurzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here