Szadź po przymrozkach

Po dość ciepłym środku tygodnia, w weekend mocno się ochłodzi. Temperatura w niektórych miejscach w kraju nie osiągnie nawet 10 stopni i nie zabraknie deszczu. W skrócie, czeka nas typowo jesienna pogoda.

Sobota

W sobotę opady deszczu wystąpią na przeważającym obszarze kraju. Nie będzie padać jedynie na północy. W centrum oraz na wschodzie opady będą miały charakter przelotny, zaś opady ciągłe wystąpią na południowym zachodzie i południu. Tam też najchłodniej – ledwie 7-8 stopni. Nieco cieplej na północy, do 10 kresek powyżej zera, zaś najcieplej, lecz nadal chłodno, będzie w centrum i na wschodzie, 11-12 stopni.

Nocą z soboty na niedzielę temperatury na przeważającym obszarze spadną do 2-4 stopni. Jedynie na południowym wschodzie będzie w okolicach 5 stopni Celsjusza. Na Podlasiu pojawi się przymrozek na wysokości dwóch metrów.

Niedziela

W niedzielę opadów dużo mniej. Popada jedynie na południu, lecz nie będą to duże opady. Na pozostałym obszarze bez opadów i z przejaśnieniami. Będzie zimno, od 7-8 stopni na wschodzie, przez 9 w centrum, do 10-11 na zachodzie. W rejonach podgórskich spadki temperatur do 4-5 stopni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przymrozki mogą pojawić się już na większym obszarze kraju, głównie na wschodzie oraz południu kraju.

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS dnia 06.10.2019
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS dnia 06.10.2019 | źródło: meteomodel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here