Szadź po przymrozkach

Przed nami ostatni weekend października, który minie pod znakiem jesiennych chłodów, chmur i mgieł. Na największą ilość słońca będą mogli liczyć mieszkańcy wschodniej części kraju, ale z kolei tam noce będą najzimniejsze. Od niedzieli zacznie się ocieplać.

Piątek

Po bardzo zimnym poranku, słońce pojawi się na wschodzie i gdzieniegdzie w centrum. Sporo chmur i mgieł na południu oraz na zachodzie kraju, które z biegiem dnia będą się przecierać. Musimy jednak podkreślić, że nie wszędzie wyjrzy słońce, a dzień minie pod znakiem chmur niskich – stratusów. Chłodno 2-4*C na wschodzie i południu, 5-7*C w pasie województw centralnych, do 8-9*C na zachodzie.

Sobota

Ranek mroźny, na wschodzie temperatury spadną do -5*C, a lokalnie na północnym wschodzie do -7*C. Mróz pojawi się także w centrum do -3*C oraz miejscami na zachodzie kraju. Bez większych zmian w pogodzie, do Polski napływać będzie zimne powietrze ze wschodu kontynentu. Podobnie jak w piątek pojawią się chmury i mgły szczelnie zakrywające niebo – przede wszystkim na zachodzie, południu oraz centrum kraju. Temperatury delikatnie wyższe od 3-5*C na wschodzie, 5-7*C na południu, centrum i północy do 8-11*C na zachodzie kraju.

Niedziela

Rano mróz już tylko we wschodniej części kraju oraz miejscami w centrum. Zimne powietrze zacznie być w odwrocie i utrzyma się tylko na krańcach wschodnich. W cały kraju cieplej od 6-7*C na wschodzie, przez 9-11*C w centrum, na północy i południu, do 12-13*C na zachodzie. Będzie się także chmurzyć, a w centrum i na południu pojawią się mgły.

O ciepłej i przyjemnej aurze musimy niestety zapomnieć i przygotowywać się na nadejście zimy. Wszystko wskazuje na to, że już w listopadzie zabielą się krajobrazy na nizinach. Natomiast w czasie nadchodzącego weekendu czekają nas bardzo zimne noce.