Poranne jesienne młgy

To był tydzień kontrastów, w jednym miejscu przez cały dzień świeciło słońce, a w innym było mglisto, pochmurno i chłodno. W weekend pogoda postanowiła wyrównać rachunki dla całego kraju, będzie pochmurno i mglisto, a od soboty coraz cieplej.

Piątek

Dzień dzisiejszy będzie typową jesienną szarugą. Miejscami w centrum, na zachodzie i południu będzie się przejaśniać i chwilowo zaświeci słońce. Poza tym przez cały dzień sporo chmur, mgieł oraz pojawi się mżawka, a na północnym zachodzie słabe opady deszczu. Chłodno, na ogół 6-8*C będzie w centrum i na wschodzie, do 9-12*C miejscami na południu i zachodzie kraju.

Sobota – Wszystkich Świętych

Z południa zacznie docierać coraz cieplejsze powietrze, lecz chłodne masy nadal utrzymywać się będą w centrum i na wschodzie kraju – tu rano spodziewamy się słabych przymrozków. Do tego musimy się liczyć ze sporą ilością mgieł i pochmurnego nieba, a miejscami na północy, w centrum i zachodzie słabo popada mżawka. Temperatury wyniosą od 5-7*C na wschodzie, przez 8-10*C w centrum, do 11-15*C na zachodzie kraju.

Niedziela – Dzień Zaduszny

Ciepłe powietrze coraz śmielej wdzierać się będzie do Polski. Najchłodniej będzie tradycyjnie na północny wschodzie około 7-8*C, na północy i wschodzie temperatury wzrosną do 9-12*C, zaś w centrum i zachodzie od 13*C do nawet 16*C na południowym zachodzie. Do tego zacznie coraz śmielej przedzierać się słońce, najwięcej pochmurnego nieba będzie na północy kraju i tam również mocniej może powiać wiatr.

Zapowiadaliśmy, że pogoda we Wszystkich Świętych raczej nie będzie przeszkadzać nam w dotarciu na groby bliskich. Lecz nawet słoneczna i pogodna aura powoduje, że kierowcy czują się zbyt pewnie za kierownicą. Przypominamy, że spodziewamy się pochmurnej i raczej mglistej aury, zatem drogi miejscami mogą być wilgotne. Nie spieszmy się, wszędzie zdążymy. Co najważniejsze, nie będzie silnych opadów czy niskich temperatur. W tych dniach życzymy bezpiecznej podróży i rozwagi.

Comments are closed.