Jesienna deszczowa szaruga
Jesienna deszczowa szaruga (pixabay.com)

Święta Wielkiej Nocy w 2017 roku nie przyniosą nam ładnej aury. Na pogodę w Polsce wpływać będą fronty atmosferyczne, za którymi napłynie zimne, arktyczne powietrze. Kiedy w końcu zrobi się cieplej?

Wielka Sobota

Prognoza pogody na święta

W sobotę nad Polską wędrować będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze. Temperatura wzrośnie od 8-9°C na północy, do nawet 13-14°C na południu. Cieplejszej aurze towarzyszyć będą opady deszczu, na południu popada przelotnie, zaś na północy opady będą mieć charakter ciągły. Mocniej powieje wiatr, na ogół do 40-50 km/h, a na północnym zachodzie do 60-70 km/h.

Wielka Niedziela

Prognoza pogody na święta

Kolejna zmiana w pogodzie, za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który znajdzie się nad Polską. Ponownie zacznie napływać zimne powietrze z północy kontynentu, a do tego będzie bardzo wietrznie oraz deszczowo. Temperatura wyniesie od 5-6°C na północy, przez 7-8°C w centrum, do 9-11°C na krańcach południowych. W całym kraju wystąpią opady deszczu, miejscami popada przelotnie, ale intensywnie. Nie wykluczamy opadów gradu i krupy śnieżnej. Silnie powieje wiatr, na północy kraju do 40-50 km/h, a na południu do 60-70 km/h. Noc z niedzieli na poniedziałek będzie zimna. Na wschodzie kraju spadki temperatury na 2 metrach mogą wynieść do -3/-4°C!

Poniedziałek Wielkanocny

Prognoza pogody na święta

Ostatni dzień świąt Wielkiej Nocy to kontynuacja nieprzyjemnej i chłodnej aury. Nie powinno już wiać, a zza chmur częściej wyglądać będzie słońce. Opady mieszane występować będą przede wszystkim na południu i południowym zachodzie, w pozostałych regionach popada raczej symbolicznie. Temperatura wzrośnie od 6-7°C na północy, do około 8-10°C na południu.

Niestety prognozy długoterminowe nie zapowiadają ocieplenia w najbliższych dniach, a nawet do końca przyszłego tygodnia. Mało tego, nie wykluczone, że w połowie przyszłego tygodnia czeka nas wiosenny atak zimy. O szczegółach napiszemy już w Poniedziałek Wielkanocny.