Opady deszczu jesienią

1 października przyniesie nam przyjemną aurę, następnie się ochłodzi, zrobi się wietrznie i deszczowo. Trzymajmy kciuku za przyszły weekend, gdyż zapowiada się ciepło i przyjemnie!

Poniedziałek

Pierwszy dzień października przyniesie nam bardzo ciepłą pogodę, a do tego słoneczną. Większe zachmurzenie wystąpi na krańcach południowo wschodnich. W drugiej części dnia na północnym zachodzie także przybędzie chmur, a do tego wystąpią przelotne opady oraz przejdą słabe burze. Temperatura wyniesie od 14-15°C na północy, przez 16-17°C w centrum i na zachodzie, do 18-19°C miejscami na południu.

Wtorek

Wyraźnie chłodniejszą pogodę przyniesie nam wtorek. Wystąpią do tego opady deszczu, najbardziej deszczowo na południu, gdzie opady będą miały charakter ciągły. W górach sypnie śniegiem. W pozostałych regionach popada przelotnie, ale momentami intensywnie. Zimno, od 7-9°C na południu i krańcach południowo wschodnich, do 10-11°C w pozostałych regionach. Znów mocniej powieje, na zachodzie do 60 km/h.

Środa

Aura w środę będzie daleka od wymarzonej. W całym kraju spodziewamy się chmur na przemian z opadami deszczu, które lokalnie mogą być intensywne. Do tego możliwe chwilowe opady gradu. Nie wykluczamy, że miejscami przejdą również burze. Temperatura wyniesie od 8-9°C miejscami w centrum i na północnym wschodzie, przez 10-11°C na południu, do 12-14°C na zachodzie. Wietrznie, na północy i w centrum porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek

Nadal wietrznie, na ogół w całym kraju powieje do 40-50 km/h, a na wschodzie jeszcze może przelotnie popadać. Poza tym na niebie sporo chmur, ale padać nie powinno. Na termometrach bez większych zmian od 11-12°C na wschodzie, do 13-14°C na zachodzie.

Piątek

Bardzo ładnie zapowiada się piątek. Więcej chmur tylko na krańcach północnych, po za tym czysty lazur nad głowami. Temperatury wyniosą od 13-14°C na wschodzie do 15-16°C na zachodzie.

Weekend

Sobota słoneczna, ciepła ale z mocniejszymi porywami wiatru z południa. W górach powieje halny. Temperatura wzrośnie od 17-18°C na północy do 22-23°C na południu. Niedziela bez większych zmian, a na termometrach od 18-19°C na północnym wschodzie, przez 20-21°C na wschodzie i w centrum, do 22-23°C miejscami na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Październik chodzi po kraju, cichnie ptactwo w gaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here