Pogodne niebo, słonecznie

Po chłodnym początku tygodnia jego końcówka przyniosła nam zdecydowanie cieplejsze dni. Jednak nie wszędzie niebo było pogodne, ponieważ w wielu regionach pojawiły się opady deszczu oraz burze. Podobnie będzie w pierwszych dniach września, szczególnie na zachodzie kraju, gdzie spodziewamy się ulew, zaś na wschodzie ładnej pogody.

Poniedziałek

Już od rana sporo chmur i opadów deszczu na zachodzie kraju, które z biegiem godzin będą przybierać na sile. Apogeum ulew spodziewamy się w nocy z poniedziałku na wtorek. Lokalnie może spaść od 20-30 mm do 40-50 mm deszczu. Nie wykluczamy, że te sumy mogą być jeszcze większe. Z kolei na wschodzie kraju przez cały dzień niebo będzie się przejaśniać, a pogoda będzie bardzo zbliżona do tej z niedzieli. Pojawią się także burze, które występować będą przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju, choć istnieją także małe szanse, że zagrzmi w centrum oraz na zachodzie. Chłodno na zachodzie tam około 16-17*C, cieplej w pozostałych regionach około 21-22*C na północy do 23-25*C na południu oraz południowym wschodzie.

Wtorek

We wtorek pogoda na zachodzie zacznie się powoli poprawiać. Przede wszystkim przestanie padać deszcz, który ostatecznie ustąpi dopiero w godzinach wieczornych. Mieszkańcy Polski zachodniej przez cały dzień będą musieli liczyć się z pochmurnym niebem, zaś lokalnie na Dolnym Śląsku oraz Śląsku może zagrzmieć. Zgoła lepsza pogoda panować będzie w pozostałych regionach kraju, gdzie niebo będzie raczej pogodne i nie będzie padać. Temperatury zbliżone do tych z poniedziałku, od 16-17*C na zachodzie, przez 21-23 na północy i w centrum do 24-25*C na południu i południowym wschodzie.

Środa

Środę w całym kraju zdominuje pogodne niebo, chmur będzie mało, a opady jeśli się pojawią wystąpią tylko na krańcach południowych. W górach może zagrzmieć. Temperatury wyrównane, na ogół 21-23*C, cieplej tylko na południowym wschodzie do 24-25*C.

Czwartek

Rozbuduje się wyż na wschodzie kontynentu, zepchnięty przez niże znad Skandynawii i zagwarantuje nam całkiem ładną pogodę. Opady mogą pojawić się na krańcach południowo zachodnich, po za tym bez opadów. Będzie ciepło od 21-23*C na wschodzie oraz w centrum, do 24-25*C na południu i zachodzie kraju.

Piątek

W piątek ciąg dalszy pogodnej i suchej aury. Opady jeśli wystąpią, to tylko na krańcach południowych oraz południowo zachodnich. Całkiem ciepło od 20-21*C na wschodzie, przez 22-23*C w pasie województw centralnych, do 24-25*C na zachodzie Polski.

Weekend

Zarówno w sobotę jak i niedzielę czeka nas pogodne niebo z niewielką ilością chmur. Deszczu także się nie spodziewamy, za wyjątkiem krańców południowych oraz południowo zachodnich. Temperatury także na zbliżonym poziomie. W sobotę będzie od 20*C na wschodzie do 24-25*C na zachodzie. W niedzielę bez większych zmian, na ogół od 21 do 25*C.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

Wykres temperatur w dniach 1-7 września

Przysłowie na ten tydzień:

„Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”

W tym tygodniu czeka nas sporo ładnej i słonecznej pogody. Cieszyć się ją będą mogli już od poniedziałku mieszkańcy wschodnich krańców kraju, a z biegiem kolejnych słoneczna pogoda zawita do pozostałych dzielnic Polski. Początek tygodnia zapowiada się niezwykle deszczowo na zachodzie kraju, gdzie dojdzie do blokady frontu atmosferycznego, który będzie „wypadywać się” nad Polską. 

Co sądzisz o artykule?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry