Pogodne niebo, słonecznie

Po chłodnym początku tygodnia jego końcówka przyniosła nam zdecydowanie cieplejsze dni. Jednak nie wszędzie niebo było pogodne, ponieważ w wielu regionach pojawiły się opady deszczu oraz burze. Podobnie będzie w pierwszych dniach września, szczególnie na zachodzie kraju, gdzie spodziewamy się ulew, zaś na wschodzie ładnej pogody.

Poniedziałek

Już od rana sporo chmur i opadów deszczu na zachodzie kraju, które z biegiem godzin będą przybierać na sile. Apogeum ulew spodziewamy się w nocy z poniedziałku na wtorek. Lokalnie może spaść od 20-30 mm do 40-50 mm deszczu. Nie wykluczamy, że te sumy mogą być jeszcze większe. Z kolei na wschodzie kraju przez cały dzień niebo będzie się przejaśniać, a pogoda będzie bardzo zbliżona do tej z niedzieli. Pojawią się także burze, które występować będą przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju, choć istnieją także małe szanse, że zagrzmi w centrum oraz na zachodzie. Chłodno na zachodzie tam około 16-17*C, cieplej w pozostałych regionach około 21-22*C na północy do 23-25*C na południu oraz południowym wschodzie.

Wtorek

We wtorek pogoda na zachodzie zacznie się powoli poprawiać. Przede wszystkim przestanie padać deszcz, który ostatecznie ustąpi dopiero w godzinach wieczornych. Mieszkańcy Polski zachodniej przez cały dzień będą musieli liczyć się z pochmurnym niebem, zaś lokalnie na Dolnym Śląsku oraz Śląsku może zagrzmieć. Zgoła lepsza pogoda panować będzie w pozostałych regionach kraju, gdzie niebo będzie raczej pogodne i nie będzie padać. Temperatury zbliżone do tych z poniedziałku, od 16-17*C na zachodzie, przez 21-23 na północy i w centrum do 24-25*C na południu i południowym wschodzie.

Środa

Środę w całym kraju zdominuje pogodne niebo, chmur będzie mało, a opady jeśli się pojawią wystąpią tylko na krańcach południowych. W górach może zagrzmieć. Temperatury wyrównane, na ogół 21-23*C, cieplej tylko na południowym wschodzie do 24-25*C.

Czwartek

Rozbuduje się wyż na wschodzie kontynentu, zepchnięty przez niże znad Skandynawii i zagwarantuje nam całkiem ładną pogodę. Opady mogą pojawić się na krańcach południowo zachodnich, po za tym bez opadów. Będzie ciepło od 21-23*C na wschodzie oraz w centrum, do 24-25*C na południu i zachodzie kraju.

Piątek

W piątek ciąg dalszy pogodnej i suchej aury. Opady jeśli wystąpią, to tylko na krańcach południowych oraz południowo zachodnich. Całkiem ciepło od 20-21*C na wschodzie, przez 22-23*C w pasie województw centralnych, do 24-25*C na zachodzie Polski.

Weekend

Zarówno w sobotę jak i niedzielę czeka nas pogodne niebo z niewielką ilością chmur. Deszczu także się nie spodziewamy, za wyjątkiem krańców południowych oraz południowo zachodnich. Temperatury także na zbliżonym poziomie. W sobotę będzie od 20*C na wschodzie do 24-25*C na zachodzie. W niedzielę bez większych zmian, na ogół od 21 do 25*C.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

Wykres temperatur w dniach 1-7 września

Przysłowie na ten tydzień:

„Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”

W tym tygodniu czeka nas sporo ładnej i słonecznej pogody. Cieszyć się ją będą mogli już od poniedziałku mieszkańcy wschodnich krańców kraju, a z biegiem kolejnych słoneczna pogoda zawita do pozostałych dzielnic Polski. Początek tygodnia zapowiada się niezwykle deszczowo na zachodzie kraju, gdzie dojdzie do blokady frontu atmosferycznego, który będzie „wypadywać się” nad Polską.