Słonecznie i upalnie

Nadchodzący tydzień przyniesie pierwszą w tym roku falę upałów, która nad naszym krajem utrzyma się przez kilka dni. Upalnej aurze towarzyszyć będą gwałtowne burze, które występować będą lokalnie popołudniami oraz w ciągu nocy.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przeniesie bardzo wysokie temperatury od centrum po południe kraju. Na północy temperatura wzrośnie do 26-27°C, nad samym morzem będzie chłodniej. Z kolei na południu temperatura wzrośnie do 28-29°C, a na południowym zachodzie do 30-31°C. Miejscami na południowym zachodzie może być cieplej. Rano na zachodzie i północy możliwe opady deszczu, które szybko zanikną. Wieczorem i w pierwszej części nocy na krańcach zachodnich i północno zachodnich przejdą burze.

Wtorek

We wtorek upalnie już w całym kraju. Na wschodzie i północny temperatura wzrośnie do 29-31°C, z kolei na zachodzie może być nawet do 32-33°C. W drugiej części dnia mogą przejść burze, które wystąpią lokalnie na wschodzie i południu. Wieczorem burze znad Niemiec mogą także zaznaczyć się na krańcach zachodnich.

Środa

Środa to kontynuacja upalnej i suchej aury. W całym kraju temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie może być do 31-32°C, a na zachodzie do 33-34°C. Wieczorem znów możliwe burze, które wystąpią, na południu, wschodzie oraz zachodzie kraju.

Czwartek

Pierwsza część dnia może przynieść burze i opady deszczu na zachodzie. Z kolei na wschodzie sucho, ale w drugiej także tu może zagrzmieć. Nadal upalnie na wschodzie z temperaturami do 31-32°C, a w centrum do 33-34°C. Na zachodzie przyjemniej, z temperatura mi do 25-26°C.

Piątek

W piątek front z burzami przeniesie się nad wschód kraju, z kolei w pozostałych regionach padać już nie powinno. Na termometrach od 27-28°C na wschodzie, do 29-30°C na zachodzie.

Weekend

Znów bardzo gorąco zapowiada się sobota, gdzie ponownie napłynie upalne powietrze z południa. Temperatura wzrośnie od 27-29°C na północy, do 33-34°C na południu. Po południu i wieczorem na zachodzie mogą przejść groźne burze. Niedziela przyniesie burze i opady na wschodzie, znów zrobi się przyjemniej z temperaturami od 23-24°C na północy do 25-26°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here