Słonecznie i upalnie

Nadchodzący tydzień przyniesie pierwszą w tym roku falę upałów, która nad naszym krajem utrzyma się przez kilka dni. Upalnej aurze towarzyszyć będą gwałtowne burze, które występować będą lokalnie popołudniami oraz w ciągu nocy.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przeniesie bardzo wysokie temperatury od centrum po południe kraju. Na północy temperatura wzrośnie do 26-27°C, nad samym morzem będzie chłodniej. Z kolei na południu temperatura wzrośnie do 28-29°C, a na południowym zachodzie do 30-31°C. Miejscami na południowym zachodzie może być cieplej. Rano na zachodzie i północy możliwe opady deszczu, które szybko zanikną. Wieczorem i w pierwszej części nocy na krańcach zachodnich i północno zachodnich przejdą burze.

Wtorek

We wtorek upalnie już w całym kraju. Na wschodzie i północny temperatura wzrośnie do 29-31°C, z kolei na zachodzie może być nawet do 32-33°C. W drugiej części dnia mogą przejść burze, które wystąpią lokalnie na wschodzie i południu. Wieczorem burze znad Niemiec mogą także zaznaczyć się na krańcach zachodnich.

Środa

Środa to kontynuacja upalnej i suchej aury. W całym kraju temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na wschodzie może być do 31-32°C, a na zachodzie do 33-34°C. Wieczorem znów możliwe burze, które wystąpią, na południu, wschodzie oraz zachodzie kraju.

Czwartek

Pierwsza część dnia może przynieść burze i opady deszczu na zachodzie. Z kolei na wschodzie sucho, ale w drugiej także tu może zagrzmieć. Nadal upalnie na wschodzie z temperaturami do 31-32°C, a w centrum do 33-34°C. Na zachodzie przyjemniej, z temperatura mi do 25-26°C.

Piątek

W piątek front z burzami przeniesie się nad wschód kraju, z kolei w pozostałych regionach padać już nie powinno. Na termometrach od 27-28°C na wschodzie, do 29-30°C na zachodzie.

Weekend

Znów bardzo gorąco zapowiada się sobota, gdzie ponownie napłynie upalne powietrze z południa. Temperatura wzrośnie od 27-29°C na północy, do 33-34°C na południu. Po południu i wieczorem na zachodzie mogą przejść groźne burze. Niedziela przyniesie burze i opady na wschodzie, znów zrobi się przyjemniej z temperaturami od 23-24°C na północy do 25-26°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here