Pochmurna i jesienna aura zdarza się także zimą

Nadchodzący tydzień przyniesie pogodą, która bardziej przypominać będzie jesień niż zimę. Prognozy długoterminowe niestety nie wskazują na powrót zimy…

Poniedziałek

Początek dnia przyniesie śnieżną aurę na północy, lecz opady będą krótkotrwałe oraz dodatkowo szybko przejdą w opady deszczu. Wraz ze zmianą rodzaju opadów wzrośnie również temperatura. W górach powieje halny, który jeszcze bardziej ją podniesie. Spodziewamy się, że na południu kraju na termometrach ujrzymy do 11-12°C, w centrum do 5-7°C, zaś na północy i krańcach wschodnich do 2-3°C. Najmocniejszych porywów wiatru spodziewamy się w nocy z poniedziałku na wtorek, które na Podhalu wyniosą do 80-90 km/h, a w najwyższych partiach gór do 180 km/h.

Wtorek

Wtorek przyniesie pochmurną aurę, ale nie zabraknie przejaśnień. Miejscami popada słabo deszcz, szczególnie na północnym zachodzie. Większej ilości deszczu spodziewamy się wczesną nocą na południu kraju. Po bardzo ciepłej nocy nastanie bardzo ciepły dzień, na południu kraju temperatura za sprawą halnego może wzrosnąć do 13-15°C, w centrum do 8-10°C, a na północy i zachodzie do 6-7°C.

Środa

W środę zanikające opady deszczu ze śniegiem występować będą jeszcze na południowym wschodzie. Z pozostałych regionach pogodnie i bez opadów. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północy, do 4-5°C na południu.

Czwartek

Znów cieplej w czwartek, ale zrobi się wietrznie. Opady deszczu wystąpią na północy i będą głównie przelotne i chwilowo intensywne. Temperatura wyniesie od 3-5°C na wschodzie i północnym zachodzie, do 7-8°C w centrum i południowym zachodzie.

Piątek

Nad nasz kraj sięgnie ciepły, a następnie chłodny front z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na południu i w centrum padać będzie sam deszcz, zaś na północy wystąpią opady mieszane. Temperatura wyniesie od 1-2°C na północy, przez 3-4°C na zachodzie, do 7-8°C w centrum i na południowym wschodzie.

Weekend

W sobotę do Polski docierać będzie chłodne powietrze pochodzenia kontynentalnego. Będzie chłodno, mgliście i pochmurno. Temperatura wyniesie około 2-3°C. Niedziela przyniesie bardzo zbliżoną aurę, ale zrobi się nieco chłodniej, na południu kraju mgły mogą osadzać szadź. Na termometrach do 1-2°C.

Przysłowie na ten tydzień

Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu wciąż plucha

Nadchodzący tydzień przyniesie aurę ze wskazaniem bardziej na jesień niż na zimę. Niestety póki co nie jesteśmy w stanie wskazać jednoznacznie jakiej aury spodziewać się na święta Bożego Narodzenia, gdyż modele zmieniają prognozy z każdą aktualizacją. Póki co zostawimy naszych czytelników w pewną dozą niepewności. Może jednak święta będą białe?