Nadchodzący tydzień przyniesie pogodą, która bardziej przypominać będzie jesień niż zimę. Prognozy długoterminowe niestety nie wskazują na powrót zimy…

Poniedziałek

Początek dnia przyniesie śnieżną aurę na północy, lecz opady będą krótkotrwałe oraz dodatkowo szybko przejdą w opady deszczu. Wraz ze zmianą rodzaju opadów wzrośnie również temperatura. W górach powieje halny, który jeszcze bardziej ją podniesie. Spodziewamy się, że na południu kraju na termometrach ujrzymy do 11-12°C, w centrum do 5-7°C, zaś na północy i krańcach wschodnich do 2-3°C. Najmocniejszych porywów wiatru spodziewamy się w nocy z poniedziałku na wtorek, które na Podhalu wyniosą do 80-90 km/h, a w najwyższych partiach gór do 180 km/h.

Wtorek

Wtorek przyniesie pochmurną aurę, ale nie zabraknie przejaśnień. Miejscami popada słabo deszcz, szczególnie na północnym zachodzie. Większej ilości deszczu spodziewamy się wczesną nocą na południu kraju. Po bardzo ciepłej nocy nastanie bardzo ciepły dzień, na południu kraju temperatura za sprawą halnego może wzrosnąć do 13-15°C, w centrum do 8-10°C, a na północy i zachodzie do 6-7°C.

Środa

W środę zanikające opady deszczu ze śniegiem występować będą jeszcze na południowym wschodzie. Z pozostałych regionach pogodnie i bez opadów. Temperatura wyniesie od 2-3°C na północy, do 4-5°C na południu.

Czwartek

Znów cieplej w czwartek, ale zrobi się wietrznie. Opady deszczu wystąpią na północy i będą głównie przelotne i chwilowo intensywne. Temperatura wyniesie od 3-5°C na wschodzie i północnym zachodzie, do 7-8°C w centrum i południowym zachodzie.

Piątek

Nad nasz kraj sięgnie ciepły, a następnie chłodny front z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na południu i w centrum padać będzie sam deszcz, zaś na północy wystąpią opady mieszane. Temperatura wyniesie od 1-2°C na północy, przez 3-4°C na zachodzie, do 7-8°C w centrum i na południowym wschodzie.

Weekend

W sobotę do Polski docierać będzie chłodne powietrze pochodzenia kontynentalnego. Będzie chłodno, mgliście i pochmurno. Temperatura wyniesie około 2-3°C. Niedziela przyniesie bardzo zbliżoną aurę, ale zrobi się nieco chłodniej, na południu kraju mgły mogą osadzać szadź. Na termometrach do 1-2°C.

Przysłowie na ten tydzień

 

Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu wciąż plucha

 

Nadchodzący tydzień przyniesie aurę ze wskazaniem bardziej na jesień niż na zimę. Niestety póki co nie jesteśmy w stanie wskazać jednoznacznie jakiej aury spodziewać się na święta Bożego Narodzenia, gdyż modele zmieniają prognozy z każdą aktualizacją. Póki co zostawimy naszych czytelników w pewną dozą niepewności. Może jednak święta będą białe?

Udostępnij swój głos!


Podziel się swoimi wrażeniami
  • W szoku
  • Sympatycznie
  • Smutno
  • Jestem zły/a
  • Bez szału
  • Trochę się boję
PODZIEL SIĘ
Paweł Bartoń
Interesuję się meteorologią, zjawiskami pogodowymi oraz ogólnie przyrodą. Ciekawią mnie mechanizmy powstania zjawisk. To czemu chce stawić czoła, to ogromna trudność z jaką wiąże się prognozowanie pogody. Chcę także informować o tym, co dzieje się na całym świecie.