Kwitonące wiśnie, wiosna w pełni

Miniony tydzień przyniósł pierwsze w tym roku letnie wartości temperatur. Pojawiły się również burze, które miejscami okazały się groźne – na południowym wschodzie padał grad, który miał nawet 3 cm. W nadchodzącym tygodniu tak ciepło nie będzie, pojawią się także opady i burze.

Poniedziałek

Niewiele zmian w pogodzie przyniesie poniedziałek. Wciąż będzie pochmurno, ale słońce pojawi się na północy i miejscami na wschodzie kraju. Podobnie jak w poprzednich dniach padać będzie na południu oraz na wschodzie. Temperatury nie zachwycą, od 9-10°C na południu, południowym zachodzie i miejscami w centrum, do 13-14°C na północnym zachodzie i południowym wschodzie.

Wtorek

Kolejny pochmurny dzień. Przejaśnienia tym razem wystąpią na krańcach południowych. W pozostałych regionach szanse na słońce będą małe, a na zachodzie i w centrum dodatkowo popada deszcz. Po południu na krańcach południowych przejdą burze. Nieco cieplej, od 9-11°C na północnym zachodzie, przez 12-13°C w centrum, do 14-15°C na południu.

Środa

W końcu więcej słońca i wyraźnie cieplej zrobi się w środę. Niestety na pogodę w Polsce nadal wpływać będą fronty atmosferyczne, które tym razem przyniosą przelotne opady deszczu oraz burze. Na termometrach ujrzymy od 13-16°C na północy, do około 18-19°C w pozostałych regionach.

Czwartek

W czwartek przez Polskę wędrować będzie front atmosferyczny, który od centrum po wschód kraju przyniesie opady deszczu i nie wykluczone burze. Ciepłe powietrze zostanie zepchnięte na wschód, gdyż tu temperatura może jeszcze wzrosnąć do 19-20°C, w strefie frontu będzie do 8-11°C, a na zachodzie, po przejściu frontu już tylko 12-13°C.

Piątek

W piątek ponownie zacznie docierać ciepłe powietrze z południa. Lecz już w ciągu dnia pogoda zacznie się psuć, za sprawą kolejnego frontu z opadami deszczu i możliwymi burzami. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 11-13°C na północy, do 16-17°C w pozostałych regionach.

Weekend

Wygląda na to, że pogoda typowo popsuje się w weekend. W całym kraju sporo opadów, chmur i nieprzyjemnie chłodno. Na termometrach ujrzymy od 9-10°C na zachodzie i w centrum, do 12-13°C na wschodzie. W niedzielę więcej rozpogodzeń, ale pojawiać się będą opady przelotne i burze. Do Polski docierać będzie chłodne powietrze z północy, na termometrach ujrzymy 8-9°C na zachodzie, prze 10-11°C w centrum, do 12°C na krańcach wschodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Deszcze częste w kwietniu wróżą, że owoców będzie dużo

Nadchodzący tydzień kwietnia przyniesie raczej mało chwil ze słońcem. Czeka nas zdecydowana przewaga opadów, chmur, a miejscami przejdą również burze z ulewami i opadami gradu. Wygląda na to, że okres chłodnej aury utrzyma się również przez sporą część przyszłego tygodnia.