Ciepłe wiosenne słońce w marcu

Nadchodzący tydzień po ciepłej pierwszej połowie przyniesie powrót arktycznych mas powietrza. Ochłodzenie potrwa kilka dni, a potem znów powinno zrobić się cieplej.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie spore ilości chmur i opadów. Rano padać będzie na południu, w centrum i wschodzie, a w drugiej części dnia rozpada się na zachodzie i północy. Przejaśnienia wystąpią na południu i wschodzie. Bardzo ciepło, od 7-8°C na północnym wschodzie i zachodzie, przez 10-11°C na północy, do 12-14°C centrum i wschodzie, do 16-17°C na południu. Na wschodzie kraju okresami mocniej powieje wiatr.

Wtorek

Od rana sporo opadów na zachodzie i północy, które z biegiem godzin będą zanikać. Na wschodzie bez opadów do południa, potem popada przelotnie, wystąpią też przejaśnienia. W całym kraju mocniej powieje wiatr, do 40-50 km/h. Nadal ciepło, od 6-7°C na północy, przez 11-12°C na zachodzie, do 13-15°C na południowym wschodzie.

Środa

W środę rozpoczną się zmiany w pogodzie, które na razie odczujemy na północy kraju. Wciąż pochmurno i z opadami, szczególnie na północy i zachodzie. Na zachodzie padać będzie deszcz, a na północy deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Na termometrach ujrzymy o 3-4°C na północy, przez 8-9°C na zachodzie, do 11-12°C w centrum i południu.

Czwartek

Na niebie trochę chmur, ale opadów mało i tylko na krańcach południowych. Wiatr będzie wiać z kierunku wschodniego i północno wschodniego, sprowadzając wyraźnie zimniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 3-4°C na północy, przez 6-7°C w centrum, do 9-10°C na południu.

Piątek

Bez opadów, ale pochmurno i coraz chłodniej. W całym kraju mocniej powieje zimny wiatr ze wschodu. Temperatura coraz niższa, od 2-3°C na wschodzie, do 8-9°C na zachodzie.

Weekend

Sobota już mroźna na wschodzie, z temperaturą do -1/-2°C, w centrum temperatura wyniesie około 0°C, a na zachodzie do 2°C. Opady wystąpią na krańcach południowych. Niedziela jeszcze zimniejsza, na południowym wschodzie temperatura spadnie do -3°C, na wschodzie około -1/-2°C, w centrum minimalnie poniżej zera, tylko na zachodzie około 1-2°C.

Przysłowie na ten tydzień

Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą