Gęste mgły i chmury stratus

Nadchodzący tydzień przyniesie kontynuację listopadowej szarugi. Większe opady deszczu wystąpią na początku i pod koniec tygodnia.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie pochmurną i deszczową aurę. Przejaśnienia wystąpią na zachodzie, ale i tu nie zabraknie przelotnych opadów deszczu i okresami gradu. Również mocniej powieje wiatr do 40 km/h. Na wschodzie opady deszczu będą miały charakter ciągły. Na północnym wschodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie 2-3°C na północnym wschodzie, przez 3-4°C od Mazowsza po Opole, do 5-7°C na południowym wschodzie i północnym zachodzie.

Wtorek

W wtorek słabe opady deszczu mogą występować jeszcze na wschodzie kraju, poza tym padać nie powinno. Na niebie sporo chmur, ale nie zabraknie przejaśnień. Temperatura wyrównana w całej Polsce, na ogół od 4 do 6 stopni Celsjusza.

Środa

Środa przyniesie sporo chmur, ale opadów jeśli się pojawią to będą tylko symboliczne i o charakterze mżawki. Szanse na słońce wystąpią tylko na krańcach południowych. Zrobi się nieco cieplej do 5-6°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie. Na północy kraju mocniej powieje wiatr do 40 km/h.

Czwartek

Kolejny zgniły wyż wpływać będzie na pogodę w Polsce. Miejscami wystąpi mżawka, a niebo przez cały dzień skutecznie przykrywać będą chmury stratus. Temperatura wyniesie od 4-5°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Piątek

W piątek aura niewiele różnić będzie się od tej z czwartku. Nadal sporo chmur, mgieł i możliwej mżawki. Przejaśnienia mogą pojawić się na zachodzie. Chłodno, od 3-4°C na wschodzie, do 5-6°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę nad Polską wędrować będzie front atmosferyczny z opadami deszczu. Za frontem napłynie nieco cieplejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 3-4°C na północnym wschodzie, przez 5-6°C w centrum, do 7-8°C na południowym wschodzie i zachodzie Polski. Kolejny front zaznaczy się nad naszym krajem w niedzielę, najwięcej opadów na zachodzie i północnym zachodzie. Mocniej powieje wiatr do 50-60 km/h. Temperatura wzrośnie do 4-5°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe

Nadchodzący tydzień przyniesie typową listopadową aurę, czyli mało słońca, dużo chmur przeplatane opadami deszczu i silniejszymi porywami wiatru.