Opady deszczu późną wiosną

Tegoroczna wiosna wymiata. Ciepło, bardzo ciepło, a czasami nawet gorąco. Aż zapomina się że to dopiero początek maja i tak naprawdę połowa wiosny. Aura za oknem przypomina lato, ale w tym tygodniu trochę się zmieni. Zrobi się chłodniej i częściej będzie padać, i dobrze, bo jest sucho.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardziej rześkie powietrze. Na południowym wschodzie temperatura wzrośnie do 16-18°C, na północy i zachodzie do 19-21°C, a na północnym zachodzie do 22-23°C. Wystąpią również opady deszczu oraz burze, które raczej nie powinny być gwałtowne, poza ulewnymi opadami deszczu. Opady mogą wystąpić w całym kraju, ale będą lokalnie i przelotne. Najwięcej deszczu na wschodzie oraz w centrum.

Wtorek

Wtorek przyniesie jeszcze dynamiczniejszą i bardziej deszczową aurę. Poranek jeszcze spokojny, a opady deszczu wystąpią jedynie na południu oraz lokalnie na północy. W drugiej części dnia uaktywni się front nad naszym krajem, przynosząc burze z silniejszymi porywami wiatru oraz ulewami. Najgwałtowniejszych zjawisk spodziewamy się na północy, w strefie zbieżności wiatru oraz na południu i południowym wschodzie.

Środa

Także w środę będzie się dziać w pogodzie. Znad południa do Polski wkroczy aktywny niż, który przyniesie intensywne opady deszczu oraz burze. Początkowo padać będzie na południu i wschodzie, a w drugiej części dnia rozpada się w pozostałych regionach. Temperatura wyniesie od 14-15°C na południowym wschodzie, przez 19-20°C na zachodzie, do 21-22°C na północy.

Czwartek

Bardzo deszczowo również w czwartek. Opadów spodziewamy się w całym kraju i towarzyszyć im będą mocniejsze porywy wiatru, dochodzące do 40-50 km/h, a na północy do 60 km/h. Chłodno, 13-15°C, a na krańcach wschodnich do 17-18°C.

Piątek

Nadal sporo chmur, ale z coraz większą ilością przejaśnień. Miejscami może jeszcze przelotnie popadać deszcz. Rześko, za sprawą napływu polarnomorskich mas powietrza, od 14-15°C na północy, do 17-18°C na południu.

Weekend

Sobota raczej pochmurna i z przelotnymi opadami deszczu. Po południu nie wykluczamy lokalnych burz na południowym wschodzie i przelotnych opadów deszczu na zachodzie. Cieplej, od 17-18°C na zachodzie, do 21-22°C na południowym wschodzie. Niedziela najprawdopodobniej przyniesie deszczową aurę. Na zachodzie i częściowo w centrum spodziewamy się ciągłych opadów deszczu, a na wschodzie popada za sprawą burz. Temperatura wyniesie od 16-17°C na zachodzie i do 23-25°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi