Ocieplenie po opadach śniegu, odwilż

Tylko dwa dni nowego tygodnia przyniosą całodobowy mróz. Następnie do Polski ponownie zaczną docierać fronty atmosferyczne i zrobi się wyraźnie cieplej.

Poniedziałek

Poniedziałek początkowo przyniesie pochmurną aurę, ale niebo szybko zacznie się przecierać. Nigdzie nie powinno padać, choć na północnym wschodzie nie wykluczamy słabych opadów śniegu. Zimno i mroźno na północnym wschodzie, tu temperatura spadnie do -5/-6°C, od Pomorza Gdańskiego po Lubelszczyznę do -3/-4°C, a na południowym zachodzie wzrośnie do 1-2°C na plusie. Na zachodzie i w centrum wystąpią mocniejsze podmuchy wiatru. W Sudetach powieje wiatr fenowy.

Wtorek

We wtorek rozpoczną się zmiany w pogodzie. Od zachodu w głąb kraju wędrować będzie front atmosferyczny, który na zachodzie da opady śniegu przechodzące w opady deszczu. W centrum i na wschodzie padać będzie sam śnieg. Na drogach będzie ślisko. Dodatkowo mocniej powieje wiatr, w porywach do 50 km/h, który powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Mroźno nadal na wschodzie do -3/4°C, w centrum do -1/-2°C, a na krańcach zachodnich do 3-4°C na plusie.

Środa

Również środa przyniesie wietrzną, ale dużo cieplejszą aurę. Temperatury w pobliżu zera stopni wystąpią wyłącznie na północnym wschodzie, tu też rano padać będzie śnieg. W pozostałych regionach na termometrach zobaczymy od 1-2°C na północy, do 3-4°C na południu i południowym wschodzie. Opadów spodziewamy się raczej mieszanych, ale ze wskazaniem na opady samego śniegu. Najwięcej chwil z opadami na południowym zachodzie.

Czwartek

Czwartek pochmurno i ze słabymi opadami mżawki lub śniegu w centrum i na południowym wschodzie. Temperatura z lekkim wskazaniem na plus na wschodzie i wyniesie 1-2°C. Na zachodzie do 3-4°C.

Piątek

Piątek przyniesie wyraźniejszy napływ atlantyckich mas powietrza. Będzie deszczowo i wietrznie, najwięcej opadów na północy (padać będzie sam deszcz). Porywy wiatru wyniosą od 60 km/h na północy, do 40 km/h na południu. Temperatury wysokie, od 3-4°C na północy, do 5-6°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie opady deszczu na południu i miejscami w centrum. Poza tym raczej pochmurno, gdzieniegdzie wyjrzy słońce. Temperatury wyniesie od 2-3°C na północy, do 5-6°C na południu. Niedziela przyniesie opady na zachodzie i nieco niższe temperatury. Co będzie padać? Raczej deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. Temperatura wyniesie od 0-1°C na zachodzie i w centrum, do 3-4°C na południowym wschodzie.