Konwekcja na niebie, zanosi się na burzę

Mijający tydzień przyniósł nam zróżnicowaną pogodę. Najpierw było upalnie i burzowo, później znacznie się ochłodziło, było więcej deszczu, ale burze nieco ustały. Jak pod względem pogodowym wygląda najbliższy tydzień? Niezbyt dobrze. Będzie chłodno, deszczowo i nie zabraknie burz. Zapraszamy na szczegóły prognozy tygodniowej!

Poniedziałek

Jutro słabych opadów spodziewamy się na Pomorzu, tam też możliwe, że zagrzmi. Ponadto w pierwszej części dnia mżawka może padać na południowym wschodzie, ale w południe powinna zaniknąć. Wszędzie spodziewane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie umiarkowanie ciepło,bo w całym kraju od 20 do 23 stopni. Nieco cieplej na zachodzie Wielkopolski – do 25*C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek

We wtorek popada głównie na zachodzie, północnym zachodzie, w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu oraz w rejonach podgórskich. Na zachodzie i lokalnie w Wielkopolsce również zagrzmi. Chłodniej, od 17 stopni na Pomorzu, do 21-23*C na pozostałym obszarze. Lokalnie może być o 1-2 stopnie cieplej. Wiatr słaby i umiarkowany.

Środa

Środa powinna minąć pod znakiem słońca w całym kraju. Nigdzie nie powinno padać, ale temperatury dosyć niskie. Od 17 stopni na Suwalszczyźnie, przez 20-21 na wschodzie, Mazowszu, południu, Ziemi Łódzkiej i na północy, po 22-23*C na pozostałym obszarze. Wiatr ciągle słaby i umiarkowany.

Czwartek

W czwartek tylko na północnym zachodzie pogoda może przeszkodzić osobom biorącym udział w Procesji Bożego Ciała. Tam bowiem będzie się chmurzyć i popada mżawka. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów. W całym kraju temperatura wyrównana, od 22 do 25*C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Piątek

Piątek w całym kraju przyniesie opady deszczu, a na północnym wschodzie, wschodzie i na południu również burze, lokalnie gwałtowne. Będzie zimno, od zaledwie 12*C na północnym wschodzie, przez 15-17 w głębi kraju, po 21*C na krańcach południowo wschodnich.

Weekend

Niestety weekend nie zapowiada się dobrze. W sobotę w całym kraju popada deszcz, na południowym wschodzie słabo zagrzmi i będzie chłodno, od 14-15 stopni na północnym zachodzie i w Wielkopolsce, do 19-20 na pozostałym obszarze, a w niedzielę temperatury podobne do sobotnich, a deszczu spodziewamy się wszędzie poza wschodem, południem oraz południowo zachodnią częścią kraju.

Przysłowie na ten tydzień:

„Od czerwca dużo zależy, czy żniwa będą jak należy”

Tak zapowiada się najbliższy tydzień. Będzie chłodno, deszczowo i zagrzmi. Oczywiście, nie zabraknie chwil ze słońcem, ale będzie ich mniej niż tych z deszczem. Jeśli więc ktoś liczył, że w tym tygodniu znów przyjdą upały to niestety musi się zawieść.

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli nic się nie zmieni to w piątek będziemy mieć gwałtowne burze!

Comments are closed.