Przelotne opady śniegu

Za nami początkowo ciepły, potem chłodny, deszczowy i ponury tydzień. Każdy pewnie chciałby już, aby temperatury jak najczęściej dochodziły do 15 stopni, a słońca było bardzo dużo. W tym tygodniu taka pogoda będzie, ale niestety niezbyt długo … Szczegóły poniżej.

Poniedziałek

Tydzień rozpoczniemy przyjemną pogodą. Padać nie będzie nigdzie, w całym kraju będzie dużo słońca, a na termometrach od 10-11 stopni na wschodzie i północy, do 12-13 na zachodzie i południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek będzie jeszcze cieplejszy. Najchłodniej na wschodzie, gdzie termometry pokażą 11-12*C, a najcieplej będzie na południu, południowym zachodzie, zachodzie i częściowo w centrum, tam do 13-14*C. Znów nigdzie nie będzie padać, wszędzie zaświeci słońce, a co za tym idzie, temperatury odczuwalne będą o 2-3 stopnie wyższe.

Środa

W kolejnym dniu tygodnia niestety już się ochłodzi. Będzie od 8 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 10-11*C na pozostałym obszarze. Chmurzyć może się tylko na północnym zachodzie i zachodzie, poza tym słonecznie.

Czwartek

We czwartek rozkład temperatur będzie podobny do środy, czyli od 8 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 10-11 na pozostałym obszarze. Na przeważającym obszarze kraju będzie się chmurzyć, ale na przejaśnienia ciągle będziemy mogli liczyć. Padać nigdzie nie powinno.

Piątek

W piątek przez północ kraju będzie wędrował front atmosferyczny z opadami deszczu i tam będzie najchłodniej, 5-6*C. Na pozostałym obszarze do 9-10*C. Chmurzyć będzie się już w całej Polsce i o większe przejaśnienia będzie trudno.

Weekend

W sobotę na północy kraju, w Wielkopolsce, na Kujawach, Mazowszu oraz Podlasiu spodziewamy się intensywnych opadów deszczu, a lokalnie nawet deszczu ze śniegiem. Tam na termometrach tylko 3-4 stopnie. Zgoła odmienna pogoda będzie panowała na południu, gdzie będzie nawet 12-13*C i tam będzie się przejaśniać. W niedzielę już w całym kraju zrobi się chłodno. Będzie od 3-4 stopni Celsjusza na północy, do 6-7 na pozostałym obszarze. Przelotnych opadów należy spodziewać się wszędzie.

Prognozowane temperatury w tym tygodniu:

16.22

 

Przysłowie na ten tydzień:

Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą

Przed nami zróżnicowany pogodowo tydzień. O ile na początku będzie ciepło w całym kraju, o tyle później zacznie się ochładzać, a na weekend pogoda mocno się załamie. Niestety, według aktualnych prognoz, kolejny tydzień (od 23 marca) może być jeszcze chłodniejszy. Radzimy więc korzystać z tych pierwszych kilku dni nowego tygodnia jak się tylko da!