Jesienna pogoda wietrznie i deszczowo

Nadchodzący tydzień przyniesie nam pierwszy i to od razu tak wyraźny powiew jesieni. Temperatura w najchłodniejszych miejscach nie wzrośnie powyżej 15°C. Niestety już 23 września czeka nas początek astronomicznej jesieni. Pod koniec tygodnia czeka nas ocieplenie.

Poniedziałek

W poniedziałek do Polski zacznie docierać chłodne powietrze polarnomorskie. Od centrum po południe kraju zaznaczy się front atmosferyczny ze słabymi, okresami umiarkowanymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie do 15-16°C miejscami na południu i 18-20°C w pozostałych regionach. Niezbyt przyjemnej aurze towarzyszyć będą mocniejsze podmyuchy wiatru, na południu do 40 km/h, a na północy do 65 km/h.

Wtorek

Wtorek przyniesie więcej opadów i dalszy napływ chłodnych mas powietrza. Najwięcej deszczu spadnie na północy. W drugiej części dnia rozpada się także w centrum, a wieczorem na południu. W całym kraju wystąpią mocniejsze podmuchy wiatru, na północy do 75 km/h, a w centrum do 50-60 km/h. Na termometrach od 15-16°C na północy, do 17-18°C na południu.

Środa

Środa będzie pierwszym tak chłodnym dniem od bardzo długiego czasu. Temperatura wzrośnie od 14°C na północy i wschodzie, do 15-17°C w centrum i na zachodzie. Opady deszczu wystąpią na wschodzie i północy. Mocniejsze porywy wiatru ponownie na wschodzie do 50-60 km/h.

Czwartek

Sporo przelotnych opadów deszczu, a lokalnie także burz, które wystąpią na północy, częściowo w centrum i wschodzie Polski. Najmniej opadów na zachodzie. Temperatury niskie, od 13-14°C na północy, do 15-16°C na południu. W całym kraju porywy wiatru do 40-50 km/h, w czasie występowania opadów może powiać mocniej.

Piątek

W piątek mniej opadów i ze słabszym wiatrem, który mocniej powieje do 40 km/h na krańcach wschodnich. Opady deszczu o charakterze przelotnym ponownie na wschodzie, północny i częściowo w centrum. Na termometrach od 13-14°C na wschodzie, do 15-17°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę do Polski zacznie docierać cieplejsze i łagodniejsze powietrze. Temperatura wzrośnie od 16-17°C na wschodzie, do 18-20°C na zachodzie. Nigdzie nie powinno padać. Niedziela jeszcze cieplejsza i bez opadów. Temperatura wyniesie od 17-18°C na wschodzie, do 23-24°C na krańcach zachodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here