Jesień w Bieszczadach

Ostatnie dni września przyniosły nam idealną pogodę, która wręcz jednoznacznie przypominała lato, a nie jego schyłek. W nadchodzącym tygodniu pogoda wróci do normalności, zrobi się chłodniej, pochmurno, a miejscami także deszczowo.

Poniedziałek

W całym kraju sporo chmur, ale opadów niemalże brak. Popada tylko w górach oraz słabo na wybrzeżu. Najwięcej przejaśnień oraz słońca na północy kraju, ale i tam z biegiem dnia zachmurzy się. Z kolei na południu w drugiej części dnia niebo zacznie się przecierać. Na termometrach ujrzymy od 14-16°C na północy oraz południu, do 17-19°C w pasie od Lublina po Poznań.

Wtorek

We wtorek do Polski docierać będą mało aktywne fronty atmosferyczne, które przyniosą przelotne opady deszczu na północy. Po południu słabo popada również w południowej części kraju. Temperatura wzrośnie od 15-16°C na wschodzie, do 18-19°C na krańcach zachodnich.

Środa

Niewiele zmieni się w pogodzie w środę. Nadal do Polski docierać będzie chłodne powietrze z północy. Na niebie więcej słońca raczej na zachodzie, z kolei więcej chmur na wschodzie Polski i tu dodatkowo popada deszcz. Na termometrach podobnie jak we wtorek, od 15-16°C na wschodzie, do 18-19°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Nieco więcej chmur w czwartek, a we wschodniej połowie kraju dodatkowo wystąpią przelotne opady deszczu. Wciąż chłodno, od 14-15°C na wschodzie, do 17-18°C na zachodzie.

Piątek

W piątek ponowne więcej deszczu, lecz będą to raczej opady przelotne. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie, miejscami na północy oraz południu. Chwile ze słońcem raczej tylko w zachodniej części kraju. Na termometrach nieco niższe temperatury, do 13-14°C na wschodzie, do 17°C na zachodzie.

Weekend

W sobotę na niebie zdecydowanie więcej słońca, ale nadal będzie pochmurno, a miejscami również deszczowo. Na termometrach nieco cieplej, od 13-14°C na krańcach wschodnich, przez 16-17°C w centrum, do 19-20°C na krańcach zachodnich. W niedzielę ponownie chmury i opady zdominują aurę na wschodzie, z kolei na zachodzie sporo chwil ze słońcem. Na termometrach ujrzymy od 13-14°C na wschodzie, do 18-19°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy wrzesień bez deszczów będzie, w zimie wiatrów pełno wszędzie

Jesień w Bieszczadach
Jesień już na dobre rozgościła się w wyższych partiach Bieszczad

Nadchodzący tydzień przyniesie nam typowo jesienną pogodę, która najbardziej da się nam we znaki na wschodzie kraju. Dla wielu z nas może to być lekki szok, jednak nie zapominajmy, że na kalendarzu mamy już drugą połowę września. Na zachodzie kraju większych opadów deszczu spodziewamy się dopiero pod koniec miesiąca, gdy do Polski zaczną docierać fronty z zachodu kontynentu.