Pochmurny i ponury grudzień
Pochmurny i ponury grudzień (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień nie przyniesie rychłego nadejścia zimy. Spodziewamy się kontynuacji jesiennej aury, ale z łagodnymi akcentami zimowymi.

Poniedziałek

Sporo chmur i opadów. W górach i na podgórzu sypnie śniegiem. Słabe i symboliczne opady białego puchu mogą wystąpią na wschodzie i w centrum. Od północy w głąb kraju wędrować będzie front z opadami mieszanymi, przechodzącymi w opady samego deszczu. Na termometrach od 0-1°C na wschodzie, przez 2-3°C w centrum i na północy, do 4-5°C na krańcach północno zachodnich.

Wtorek

Wtorkowy poranek może przynieść „zabielone” krajobrazy od centrum po wschód Polski, dodatkowo miejscami może jeszcze słabo padać śnieg. Niestety temperatura poszybuje ponad zero i szybo rozprawi się ze śniegiem. Na termometrach ujrzymy od 0-1°C na wschodzie i w centrum oraz częściowo na zachodzie. Najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie, tu do 3-4°C.

Środa

W środę nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu, który zacznie sprowadzać cieplejsze powietrze z południa. Mimo wyżu będzie pochmurno oraz mogą wystąpić symboliczne opady śniegu, przechodzące w deszcz. Na termometrach od 2-3°C na wschodzie, przez 4-5°C w centrum, do 6-7°C na południowym zachodzie.

Czwartek

Pochmurno i znów chłodniej. Nigdzie nie spodziewamy się opadów. Temperatura wyniesie na ogół 2-3°C, do 5-6°C na krańcach południowych.

Piątek

Bez większych zmian w aurze. Nadal chłodno, a chwile ze słońcem na krańcach południowych. W drugiej części dnia na północnym zachodzie wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie 0-1°C na północy, do 3-4°C na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się wietrznie i deszczowo. Od zachodu w głąb Polski wędrować będzie front z opadami deszczu. Na termometrach 3-4°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie. W niedzielę bez opadów przez większą część dnia. Po południu rozpada się na zachodzie. Temperatura wyniesie od 3-4°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy zamarznie pierwszego grudnia wyschnie niejedna studnia, gdy pierwszego pogoda służy to wczesną wiosnę i pogodną wróży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here