Ciepła i słoneczna pogoda

Kolejne dni lipca jeszcze chłodne na wschodzie, od wtorku coraz cieplej. Koniec tygodnia burzowy i z opadami, ale nie będzie zimno.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie brzydką i nieprzyjemną aurę. W większości regionów będzie pochmurno i wietrznie, a w północno wschodniej ćwiartce kraju także deszczowo. Opady obejmą także wschód kraju i częściowo centrum. Chwil ze słońcem spodziewamy się na zachodzie i południu. Temperatura wzrośnie od 12-13ºC na północnym wschodzie, przez 14-15ºC w centrum, do 16-17ºC na południowym wschodzie i do 21-22ºC na krańcach zachodnich.

Wtorek

Wtorek przyniesie aurę bardzo zbliżoną do poniedziałku. Opady deszczu nadal występować będą na północnym wschodzie Polski. W pozostałych regionach bez opadów, ale pochmurno, przejaśnienia wystąpią znów na zachodzie i południu. Temperatura wzrośnie od 14-15ºC na północnym wschodzie, przez 18-20ºC na południu i do 24-25ºC na krańcach zachodnich.

Środa

Przyniesie zdecydowaną przewagę słońca, ale nad wschodnią częścią kraju nadal utrzymają się chmury, silniejsze porywy wiatru i gdzieniegdzie słabe opady deszczu. W pozostałych regionach sucho i ładnie, temperatura wyniesie od 19-21ºC na wschodzie, do 24-26ºC na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie gorącą, a lokalnie wręcz upalną aurę. Padać nie powinno, a na niebie sporo pogodnego nieba. W drugiej części dnia na zachodzie i południowym zachodzie mogą przejść burze. Na termometrach od 27-28ºC na południowym wschodzie i północnym zachodzie, do 29-30ºC w pozostałych regionach.

Piątek

Po przejściu frontu atmosferycznego zrobi się chłodniej, ale nie będzie zimno. Po południu znów może zagrzmieć, tym razem na wschodzie i północy kraju. Na termometrach przyjemne 23-24ºC na północy i 25-27ºC w centrum i na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się burzowo za sprawą chłodnego frontu, który wędrować będzie z zachodu nad wschód kraju. Za frontem napłynie chłodne powietrze. Burzowo będzie od centrum po wschód Polski. Na termometrach od 19-20ºC na zachodzie, do 26-27ºC na wschodzie. Niedziela znów bardziej pochmurna i deszczowa, a także z burzami w centrum i na południu. Temperatura wyniesie od 18-19ºC na południu, przez 22-23ºC na wschodzie, do 26-27ºC na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here