Ciepła i słoneczna pogoda

Kolejne dni lipca jeszcze chłodne na wschodzie, od wtorku coraz cieplej. Koniec tygodnia burzowy i z opadami, ale nie będzie zimno.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie brzydką i nieprzyjemną aurę. W większości regionów będzie pochmurno i wietrznie, a w północno wschodniej ćwiartce kraju także deszczowo. Opady obejmą także wschód kraju i częściowo centrum. Chwil ze słońcem spodziewamy się na zachodzie i południu. Temperatura wzrośnie od 12-13ºC na północnym wschodzie, przez 14-15ºC w centrum, do 16-17ºC na południowym wschodzie i do 21-22ºC na krańcach zachodnich.

Wtorek

Wtorek przyniesie aurę bardzo zbliżoną do poniedziałku. Opady deszczu nadal występować będą na północnym wschodzie Polski. W pozostałych regionach bez opadów, ale pochmurno, przejaśnienia wystąpią znów na zachodzie i południu. Temperatura wzrośnie od 14-15ºC na północnym wschodzie, przez 18-20ºC na południu i do 24-25ºC na krańcach zachodnich.

Środa

Przyniesie zdecydowaną przewagę słońca, ale nad wschodnią częścią kraju nadal utrzymają się chmury, silniejsze porywy wiatru i gdzieniegdzie słabe opady deszczu. W pozostałych regionach sucho i ładnie, temperatura wyniesie od 19-21ºC na wschodzie, do 24-26ºC na zachodzie.

Czwartek

Czwartek przyniesie gorącą, a lokalnie wręcz upalną aurę. Padać nie powinno, a na niebie sporo pogodnego nieba. W drugiej części dnia na zachodzie i południowym zachodzie mogą przejść burze. Na termometrach od 27-28ºC na południowym wschodzie i północnym zachodzie, do 29-30ºC w pozostałych regionach.

Piątek

Po przejściu frontu atmosferycznego zrobi się chłodniej, ale nie będzie zimno. Po południu znów może zagrzmieć, tym razem na wschodzie i północy kraju. Na termometrach przyjemne 23-24ºC na północy i 25-27ºC w centrum i na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się burzowo za sprawą chłodnego frontu, który wędrować będzie z zachodu nad wschód kraju. Za frontem napłynie chłodne powietrze. Burzowo będzie od centrum po wschód Polski. Na termometrach od 19-20ºC na zachodzie, do 26-27ºC na wschodzie. Niedziela znów bardziej pochmurna i deszczowa, a także z burzami w centrum i na południu. Temperatura wyniesie od 18-19ºC na południu, przez 22-23ºC na wschodzie, do 26-27ºC na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze