Jesienna aura, opady deszczu ze śniegiem

Początek tygodnia pod znakiem opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Dla tych, którzy zdążyli już zmarznąć mamy dobrą wiadomość – ocieplenie pod koniec tygodnia.

Wtorek

W wtorek opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem będą występować na zachodzie, południowym zachodzie, południu oraz północnym wschodzie kraju. W pozostałych regionach kraju nie powinno padać, możliwe również rozpogodzenia. Od 1 stopnia na północnym wschodzie do 4,5 na południowym zachodzie.

Środa

W nocy z wtorku na środę nad Polskę wkroczy kolejna strefa opadów, która będzie wędrować w ciągu dnia przez cały kraj. Na północy oraz północnym wschodzie kraju przyniesie ona opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem – tam też najchłodniej w 1,2 stopnie. Po przejściu strefy opadowej nad zachód oraz południowy zachód napłynie cieplejsze powietrze. Tam w południe w okolicach 10 stopni.

Czwartek

Czwartek przyniesie nam rozpogodzenia w praktycznie całym kraju oraz wyższe temperatury na zachodzie, południowym zachodzie, południu oraz centrum Polski. Od 9 stopni w centrum do 13 w okolicach Wrocławia. Natomiast w pozostałej części kraju temperatura wyniesie od 2 stopni w Podlaskim do 5 w Mazowszu oraz Warmińsko-Mazurskim.

Piątek

W piątek ciepłe powietrze będzie coraz bardziej napływać w głąb kraju. Najcieplej, niemal tradycyjnie, na południowym zachodzie – w okolicach 14 stopni. Najchłodniej na Podlasiu – 5 stopni. W pozostałych regionach kraju około 10, 11 stopni. Bez opadów całej Polsce.

Weekend

Sobota będzie niemal identyczna, w porównaniu do piątku, wyższej temperatury spodziewamy się na Podlasiu – do 7 stopni. Ostatni dzień tygodnia to niestety, pogorszenie pogody. Popada niemal w całym kraju. Najwyższe temperatury w centrum oraz na Śląsku, w okolicach 9,10 stopni. W pozostałej części kraju 6,7 stopni. Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy w porywach do 40, 50 km/h.