Deszczowe lato

Początek tygodnia przyniesie pochmurną i deszczową aurę. W drugiej połowie czeka nas fala upałów z kulminacją w sobotę i niedzielę. Temperatura może poszybować do 35-36 stopni Celsjusza.

Poniedziałek

W poniedziałek czeka nas spokojniejsza aura. Burze wystąpią tylko w regionach górskich, poza tym padać nie powinno. W drugiej części dnia na zachodzie nastąpi wzrost zachmurzenia, ale opady będą raczej symboliczne. Temperatura wyniesie od 18-19°C na północny, przez 21-23°C w pozostałych regionach. Na południowym zachodzie lokalnie cieplej do 24-25°C. Wiatr umiarkowany.

Wtorek

Wtorek przyniesie pochmurną i deszczową aurę, szczególnie od zachodu po centrum kraju przemieszczać się będzie strefa ciągłych opadów deszczu, które stopniowo będą zanikać. Bez deszczu na wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 16-18°C w pasie województw centralnych, do 26-27°C na krańcach wschodnich i do 28-29°C na krańcach zachodnich.

Środa

Ranek przyniesie raczej pochmurną pogodę, ale z każdą godziną niebo powinno się przecierać. Po południu możliwe opady i słabe burze w centrum oraz na wschodzie. Na termometrach przyjemne 23-24°C w centrum i 25-26°C na zachodzie oraz wschodzie Polski.

Czwartek

Pogodnie, sucho i bardzo ciepło. Temperatura wyniesie od 27-28°C na wschodzie, przez 29-30°C w centrum, do 31-32°C na krańcach zachodnich.

Piątek

Wciąż gorąco i słonecznie w całym kraju. Temperatura wzrośnie od 27-28°C na południowym wschodzie, przez 29-30°C na północy i w centrum, do 31-32°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie upalną aurę już w całym kraju. Na termometrach zobaczymy do 31°C na wschodzie, 32-33°C termometry pokażą w centrum, a na zachodzie do 34-35°C. Niedziela także upalna, ale wieczorem na zachodzie wystąpią groźne burze. Na termometrach od 32-33°C na wschodzie i zachodzie, do 34-35°C w centrum.

Przysłowie na ten tydzień

Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here