Nadchodzący tydzień po mroźnym początku przyniesie powrót ponurem, ale ciepłej aury. Ujemne temperatury występować będą tylko nocami.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie jeszcze mroźną aurę. Na wschodzie temperatura spadnie od -4/-5°C, w centrum do -1/-2°C, a na południowym zachodzie wzrośnie do 1-2°C na plusie. Spodziewamy się także słabych opadów śniegu w pierwszej części dnia w centrum i na wschodzie oraz po południu na zachodzie. W wielu miejscach wyjrzy słońce.

Wtorek

Wtorek wciąż mroźny. Na krańcach północno wschodnich temperatura nie przekroczy -5/-6°C, poza tym na wschodzie i południu zobaczymy około -2/-3°C, ale już w centrum i na zachodzie może być do 0/-1°C, a na krańcach zachodnich do 1-2°C. Symboliczne opady wystąpią na wschodzie oraz na zachodzie i południowym zachodzie. Padać będzie oczywiście sam śnieg.

Środa

W środę nad Polską wędrować będzie ciepły front z opadami deszczu na zachodzie oraz śniegu przechodzących szybko w opady samego deszczu od centrum po wschód kraju. Uwaga, gdyż lokalnie opady będą zamarzać. Zrobi się wyraźnie cieplej, od 0°C na północnym wschodzie, przez 1-2°C na wschodzie, do 2-3°C w centrum i do aż 7-8°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Jeszcze cieplej zrobi się w czwartek. Opadów deszczu i przewagi chmur spodziewamy się na zachodzie i północnym zachodzie. W pozostałych regionach nie będzie padać, a do tego wyjrzy słońce. Temperatura wzrośnie od 3-4°C na wschodzie, przez 5-6°C w centrum, do 8-9°C na zachodzie.

Piątek

Bez większych zmian w pogodzie, nadal na ogół pochmurno z przejaśnieniami na wschodzie i opadami deszczu na zachodzie. Temperatura wzrośnie od 1-2°C na wschodzie, do 5-6°C na zachodzie.

Weekend

Sobota przyniesie pochmurną aurę, gdzieniegdzie będzie padać deszcz. Temperatura wyraźnie na plusie, do 3-4°C na zachodzie i wschodzie, do 5-6°C na południu i miejscami w centrum. Niedziela bez opadów, ale pochmurna. Najwięcej słońca na południu. Temperatura wzrośnie od 2-3°C na wschodzie i północy, do 5-6°C na południowym zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje