Odwilż szybko upora się z resztkami śniegu
Odwilż szybko upora się z resztkami śniegu (pixabay.com)

Miniony tydzień zgodnie z naszymi prognozami przyniósł kontynuację jesieni. Pogoda na szczęście wynagradza nam brak zimy przynosząc w większości regionów słoneczną pogodę, która naszym zdaniem, bardzo zachęca do spacerów. Pojawiły się też słabe fronty atmosferyczne, przynoszące opady deszczu i ku naszemu zaskoczeniu również śniegu. Niestety w nadchodzącym tygodniu zimy wciąż nie widać.

Poniedziałek 

Świąteczny tydzień przywita nas deszczową i pochmurną pogodą w całym kraju, najwięcej przejaśnień na południu kraju, a w drugiej części dnia także i na zachodzie. Do wieczora opady mogą występować w centrum, na wschodzie i północy kraju. Temperatury iście jesienne od 2-3*C na południowym wschodzie, około 4-5*C w termometry pokażą w centrum i na północy do 6-7*C na zachodzie, a na południowym-zachodzie do nawet 8*C.

Wtorek – wigilia Bożego Narodzenia

W wigilię nie spodziewamy się opadów, zaś pogoda podobna będzie do tej z niedzieli. Będzie przede wszystkim pogodnie i ciepło jak na grudzień. Więcej chmur na wschodzie, może pojawić się stratus, liczymy jednak na to, że w ciągu dnia chmury się rozejdą i cały kraju będziemy mogli swobodnie szukać pierwszej gwiazdki na niebie. Będzie od 3-4*C na wschodzie, przez około 5*C w centrum, do 6-7*C na zachodzie kraju.

Środa – Boże Narodzenie

Rano możliwe większe zachmurzenie gdzieniegdzie w centrum i na północnym-wschodzie oraz na południowym-wschodzie, jednak z biegiem dnia ma się przejaśnić. Na północnym-zachodzie może zaznaczyć się słaby front i popadać deszcz. Poza tym przez cały dzień spodziewamy się sporej ilości słońca. Taka pogoda powinna nam wynagrodzić brak śniegu. Temperatury od 3-4*C na północy przez 5-6*C na pozostałym obszarze, na południowym-zachodzie miejscami cieplej do 7*C.

Czwartek – świętego Szczepana

Drugi dzień świąt ma być również pogodny i bez opadów, przede wszystkim na wschodzie i północy kraju. Na zachodzie w drugiej części dnia oraz wieczorem wzrost zachmurzenia, oraz pojawią się opady deszczu, w nocy może popadać mocniej. Będzie ciepło od 3-4*C na północy i południowym-wschodzie, około 5*C w centrum do 6-7*C na południowym-zachodzie.

Piątek

Zachód Polski wciąż będzie pod wpływem frontu z czwartku, w ciągu dnia opady mają słabnąć i zanikać. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów. Temperatury podobne jak czwartkowe, około 2-3*C na północnym wschodzie, 4*C na krańcach wschodnich i zachodnich, zaś najcieplej w centrum do 5-6*C.

Weekend

Sobota zapowiada się przede wszystkim bez opadów, ma być również pogodnie. W niedzielę na zachodzie pojawi się front atmosferyczny, który wędrować będzie dalej na wschód kraju. Padać będzie przede wszystkim deszcz, nie wykluczamy również opadów śniegu. Zarówno w sobotę jak i niedzielę temperatury wyniosą przeważnie 4-6*C.

Zimy jak nie było, tak wciąż nie widać. W świątecznym tygodniu ma być za to przede wszystkim jesiennie, ale za to pogodnie. Taka pogoda powinna wynagrodzić nam brak zimy, i mimo wszystko oddać radosny nastrój tych świąt. Martwi jednak fakt, że przyroda zaczyna reagować na wysokie temperatury. Z jesienną pogodą na pewno będziemy mieć do czynienia do końca tego roku.

3 KOMENTARZE

Comments are closed.