Odwilż i pochmurna pogoda

Nadchodzący tydzień przyniesie nam kontynuację pogodowej monotonii. Będzie pochmurno z możliwymi opadami słabego śniegu lub mżawki powodującej gołoledź. W drugiej połowie tygodnia zrobi się słonecznie, ale nie będzie zbyt ciepło. Niestety odwilż będzie się pogłębiać.

Poniedziałek

W poniedziałek zrobi się nieco chłodniej, ale za to będzie pogodnie. Większe zachmurzenie wystąpi tylko na północnym zachodzie oraz wschodzie kraju, ale tu z biegiem czasu przejaśni się. Symboliczne opady śniegu wystąpią na krańcach zachodnich. Temperatura wyniesie od -2/-3°C na zachodzie i wschodzie, przez -1/-2°C na północy, do 2-3°C miejscami w centrum oraz na południu.

Wtorek

Wiatr zmieni kierunek na zachodni i północno zachodni. W całym kraju bez szans na słońce, wystąpi stratus, który przez cały dzień szczelnie zakryje niebo. Wszędzie możliwe słabe opady śniegu, a na północy marznącej mżawki. Temperatura wyniesie od -3/-4°C na południu, przez -1/-2°C centrum, do 2-3°C na krańcach północnych.

Środa

W środę Polska będzie znajdować się na skraju wyżu znad Niemiec, który zacznie sprowadzać cieplejsze, ale wilgotne powietrze. Nadal bardzo pochmurno, a na północy ponownie wystąpią opady marznącej mżawki lub słabego śniegu. Uwaga, gdyż za sprawą silnie zmrożonego gruntu może wystąpić groźna gołoledź. Temperatura wyniesie od 0/-1°C na krańcach południowych oraz południowo wschodnich, około 1°C będzie na zachodzie i wschodzie, do 2-3°C miejscami na północy oraz w centrum.

Czwartek

W czwartek w dalszym ciągu czeka nas pogodowa monotonia. Na zachodzie niebo przejaśni się i wyjrzy słońce. Od centrum po wschód sporo chmur, mgieł, a na krańcach wschodnich dodatkowo możliwa słaba mżawka. Miejscami ponownie możliwa gołoledź. Temperatura wzrośnie od 0-1°C na wschodzie, przez 1-2°C w centrum, do 3-4°C na zachodzie.

Piątek

Wciąż bez większych zmian w pogodzie, gdyż na aurę w Polsce wpływać będzie wyż znad centralnej Europy. Temperatura nieznacznie wzrośnie, ale na niebie coraz mniej chmur. Większe zachmurzenie wystąpi tylko w centrum oraz miejscami na wschodzie. Na termometrach ujrzymy od -1/-2°C na krańcach wschodnich, przez 2-3°C w centrum, do 4-5°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Weekend

Wyżowa pogoda utrzyma się również w weekend, a jej największą zaletą będzie bezchmurne niebo. W sobotę temperatura wzrośnie na ogół od 1-2°C na wschodzie, do 4-5°C na zachodzie i północnym zachodzie. W niedzielę nadal bardzo słonecznie, ale pojawi się silniejszy wiatr, szczególnie na północy kraju. Temperatura wyniesie od 0°C na krańcach wschodnich, przez 2-3°C w centrum, do nawet 6-7°C na krańcach zachodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje, rzadko pomyślny rok nam obiecuje

W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się stagnacji w pogodzie, czyli napływu niezbyt ciepłych mas powietrza, które sprowadzać nam będzie wyż znad centrum Europy. W drugiej połowie tygodnia wyjrzy słońce, którego w ostatnich dniach bardzo brakowało. Niestety mieszkańcy zachodniej części kraju muszą pożegnać się z pokrywą śnieżną, ta w raczej szczątkowych ilościach utrzyma się na wschodzie oraz południu. Niestety prognozy długoterminowe są nieubłagane, zapowiada się, że obecna odwilż potrwa przynajmniej do końca stycznia.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

1 KOMENTARZ

  1. i zamiast odwilży trzymają mrozy, widzę po ecmwf że z każdą aktualką co innego pokazuje

Comments are closed.