Pogodna aura w marcu

Słoneczna i bardzo ciepła niedziela w południowo wschodniej części kraju rozbudza nasze nadzieje na kontynuację przyjemnej aury. Tak na pewno będzie, ale tylko w pierwszej połowie tygodnia, później ponownie zrobi się chłodniej i częściej będzie padać deszcz.

Poniedziałek

W poniedziałek najładniejsza pogoda podobnie jak w niedzielę panować będzie na południu i południowym wschodzie kraju. W pozostałych regionach więcej chmur, a po południu od zachodu przywędruje front atmosferyczny z opadami deszczu. Bardzo ciepło na południowym wschodzie, gdzie temperatura może wzrosnąć do nawet 12°C, a na południu i południowym zachodzie do 8-10°C. Nieco chłodniej będzie na północy, gdzie maksymalnie na termometrach ujrzymy do 5-6°C.

Wtorek

We wtorek sporo chmur w całym kraju, a opady deszczu występować będą od centrum po wschód kraju. Padać będzie na ogół przelotnie i raczej słabo. Będzie wciąż ciepło, od 8-11°C na wschodzie i południowym wschodzie, przez 6-7°C w centrum, zachodzie i południowym zachodzie, do 4-5°C na północy kraju.

Środa

W środę od południa do Polski przywędruje front z umiarkowanymi i momentami mocniejszymi opadami deszczu. Najmocniej padać będzie w pasie od Śląska po Warmię i Mazury, słabsze opady występować będą na wschodzie kraju. Chłodno w pasie najmocniejszych opadów, zaledwie do 3-4°C. Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry wzrosną do 6-7°C, natomiast najcieplej zrobi się na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie dotrą cieplejsze masy powietrza i tam temperatura może wzrosnąć do 10°C.

Czwartek

Opady deszczu utrzymywać się będą we wschodniej części kraju, a niebo szczelnie przykryją chmury. Z kolei sporo przejaśnień i słońca pojawiać się będzie na zachodzie. Zrobi się nieco chłodniej, od 4-5°C w pasie od Warmii po Śląsk, do 6-8°C na wschodzie i zachodzie kraju.

Piątek

W piątek opady zanikać będą jeszcze na wschodzie kraju, poza tym nigdzie nie powinno padać. Będzie za to pochmurno za sprawą  stratusa występującego nad Polską stratusa, a przejaśnienia pojawiać się będą tylko na zachodzie kraju. Zrobi się chłodniej, na ogół będzie do 5-6°C,  a na północy do 3-4°C.

Weekend

W sobotę przez Polskę wędrować będą kolejne fronty atmosferyczne z opadami deszczu, będzie sporo chmur, ale i sporo przejaśnień. Chłodniej niż w poprzednich dniach, maksymalnie do 4-5°C. W niedzielę niższe temperatury jeszcze na wschodzie do 3-5°C, tam też nadal pojawiać się będą opady deszczu. Więcej przejaśnień i cieplej zrobi się na zachodzie, tam termometry pokażą  do 7-8°C.

Przysłowie na ten tydzień:

„Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma”

W pierwszej części tygodnia bardzo wysokie temperatury występować będą we wschodniej części kraju. Niestety w połowie tygodnia do Polski dotrą fronty atmosferyczne, za którym napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Ostatni tydzień lutego zapisze się jako bardzo ciepły, a w drugiej połowie tygodnia deszczowy.