Deszczowy i pochmurny dzień

W zbliżającym się tygodniu pogoda nad Polską nie ulegnie zmianie. Od blisko dwóch tygodni mamy do czynienia z aurą, która kształtowana jest przez powietrze pochodzenia morskiego lub polarnomorskiego i wydaje się, że pogoda idzie w zaparte. Wakacje 2014 oraz miesiąc sierpień pożegnają nas typową pogodą w kratkę.

Poniedziałek

W poniedziałek od zachodu w dalszym ciągu wędrować będą rozpogodzenia, do około południa powinno przejaśnić się także na wschodzie kraju. W całej Polsce spodziewamy się słońca i chmur, oraz przelotnych opadów, gdzieniegdzie może zagrzmieć. Najsilniejsza konwekcja będzie na północy kraju. Raczej chłodno, na ogół będzie od 18*C do 22*C.

Wtorek

Zapowiada się bardzo deszczowo. Od południowego zachodu w kierunku północno wschodnim wędrować będzie kolejna strefa ciągłych opadów deszczu. Przejaśnienia możliwe na północnym zachodzie. W pozostałych regionach pochmurno i deszczowo. Chłodno od 14-16*C w strefie opadów do 18-21*C na krańcach południowo wschodnich oraz na północnym wschodzie kraju.

Środa

Środa będzie kolejnym dniem z frontem atmosferycznym i opadami. Najwięcej deszczu spadnie na północy oraz centrum kraju, mniej opadów będzie na południu. Front powinien szybko przemieszczać się na wschód Polski, za frontem postępować będą rozpogodzenia. Niezbyt ciepło, od 14-17*C w strefie opadów do 18-21*C na zachodzie i krańcach południowych.

Czwartek

Pogoda nareszcie się poprawi. W całym kraju powinno być więcej słońca i sporo pogodnego nieba. Tylko na krańcach wschodnich oraz północno wschodnich może być więcej chmur. Niewykluczone, że na południowym zachodzie popada przelotnie i pojawią się słabe burze, poza tym raczej bez opadów. Cieplej niż w poprzednich dniach od 20-21*C na wschodzie przez 22-23*C w centrum do 24*C na zachodzie.

Piątek

Jeszcze cieplej będzie w piątek. Na wschód od Polski rozbudowuje się wyż, który zacznie sprowadzać cieplejsze powietrze z południa kontynentu. Na południu, centrum i wschodzie Polski temperatury wzrosną do 24-26*C, nieco chłodniej na zachodzie tam do 23*C. Za to najchłodniej będzie na północnym zachodzie, gdzie na pogodę wpłynie front znad Niemiec, tam około 17-18*C oraz opady deszczu. W pozostałych regionach kraju, także będziemy musieli liczyć się z opadami, gdyż mogą wystąpić burze.

Weekend

W sobotę nadal słonecznie i ciepło, lecz na południowym wschodzie zaznaczy się front, który przez cały dzień przynosić będzie chmury i opady. W innych regionach popada przelotnie oraz przejdą burze. Termometry pokażą od 16-18*C na południu do 24-26*C w najcieplejszych regionach. W niedzielę wypogodzi się już wszędzie, lecz ponownie będziemy zmagać się opadami przelotnymi i burzami, których najwięcej ma być na północy i centrum kraju. Temperatury zbliżone do tych z soboty, na ogół będzie od 22*C na północy do 24-26*C miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowane temperatury w nadchodzącym tygodniu:

Wykres temperatur maksymalnych w dniach 25-31 sierpnia

Przysłowie na ten tydzień:

„Bartłomieja (24 sierpnia) naśladuje cały wrzesień, a z nim jesień”

Pogoda w zbliżającym tygodniu nie zamierza się z nami patyczkować i dobitnie przypomni nam o końcu wakacji. Poprawa aury nastąpi dopiero w czwartek, gdy w większości regionów w końcu się przejaśni i przestanie padać. Potem ma być już tylko lepiej, a więc słoneczniej i z mniejszą ilością opadów oraz przede wszystkim cieplej. Pamiętajmy, że przed nami jeszcze wrzesień i październik – miesiące, które w ostatniej dekadzie udowadniały nam, że także potrafią być bardzo ciepłe.

2 KOMENTARZE

  1. Mnie te opady męczą, to pewnie przez pobyt w górach, bo tam codziennie miałem do czynienia z opadami i to nie małymi:) Byleby wrzesień nie był zimny, jak rok temu.

Comments are closed.