Stratus i mgły
Stratus i mgły

Nadchodzący tydzień przyniesie monotonną aurę. Spodziewamy się dużej ilości mgieł, chmur typu stratus i raczej ponurej pogody. Najwięcej szczęścia do aury będą mieć mieszkańcy południowego zachodu Polski. Oby do wiosny…

Poniedziałek

Na pogodę w Polsce wpływać będzie układ wysokiego ciśnienia, a to zapowiada nam suchą aurę, ale nie koniecznie pogodną. Przekonamy się o tym już jutro, gdy nad większą częścią kraju wystąpią mgły i chmury stratus. Te zdominują aurę na wschodzie i północy oraz częściowo w centrum. Najwięcej pogodnego nieba na zachodzie, południowym zachodzie oraz częściowo na południu – w tych regionach najcieplej, do 9-12°C. W pozostałych regionach spodziewamy się około 3-5°C.

Wtorek

Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Europy, ale o nasz kraj zahaczać będą fronty atmosferyczne. Opady deszczu wystąpią na wschodzie i częściowo w centrum, w górach popada śnieg. W pozostałych regionach bez opadów, lecz na niebie sporo chmur. Temperatura wyniesie od 5-6°C na wschodzie i południu, do 7-8°C w centrum, na zachodzie oraz północy.

Środa

Wciąż pochmurno, a w wielu regionach także mglisto. Najwięcej mgieł i chmur typu stratus na zachodzie, które powinny z biegiem godzin zanikać. Na wschodzie bez mgieł, ale także pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy od 5-6°C na wschodzie i częściowo w centrum, do 11-12°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Sporo pogodnego nieba na zachodzie, z kolei na wschodzie może być pochmurno i mglisto przez część dnia. Bez opadów w całym kraju. Na termometrach od 6-7°C na północy, przez 9-10°C w centrum, do 12-13°C na południowym zachodzie.

Piątek

Pierwszy dzień marca zapowiada się pochmurno i deszczowo na południu i zachodzie kraju. W pozostałych regionach bez opadów. Temperatura wzrośnie do 3-4°C na północy i 6-7°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie sporo pochmurnego nieba, z których na południu i zachodzie możne słabo padać. W pozostałych regionach bez deszczu, ale mglisto i ponuro. Temperatura wyniesie na ogół 4-6°C. Niedziela zapowiada się dużo cieplej, ale słońca znów raczej mało, a jeśli wyjrzy to głownie na południu i południowym zachodzie. Temperatura wzrośnie do 5-6°C na wschodzie i północy, w centrum do 7°C, a na zachodzie i południu do 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

 Silne wiatry przy końcu lutego, spodziewaj się zatem lata żyznego

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here