Stratus i mgły
Stratus i mgły

Nadchodzący tydzień przyniesie monotonną aurę. Spodziewamy się dużej ilości mgieł, chmur typu stratus i raczej ponurej pogody. Najwięcej szczęścia do aury będą mieć mieszkańcy południowego zachodu Polski. Oby do wiosny…

Poniedziałek

Na pogodę w Polsce wpływać będzie układ wysokiego ciśnienia, a to zapowiada nam suchą aurę, ale nie koniecznie pogodną. Przekonamy się o tym już jutro, gdy nad większą częścią kraju wystąpią mgły i chmury stratus. Te zdominują aurę na wschodzie i północy oraz częściowo w centrum. Najwięcej pogodnego nieba na zachodzie, południowym zachodzie oraz częściowo na południu – w tych regionach najcieplej, do 9-12°C. W pozostałych regionach spodziewamy się około 3-5°C.

Wtorek

Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Europy, ale o nasz kraj zahaczać będą fronty atmosferyczne. Opady deszczu wystąpią na wschodzie i częściowo w centrum, w górach popada śnieg. W pozostałych regionach bez opadów, lecz na niebie sporo chmur. Temperatura wyniesie od 5-6°C na wschodzie i południu, do 7-8°C w centrum, na zachodzie oraz północy.

Środa

Wciąż pochmurno, a w wielu regionach także mglisto. Najwięcej mgieł i chmur typu stratus na zachodzie, które powinny z biegiem godzin zanikać. Na wschodzie bez mgieł, ale także pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy od 5-6°C na wschodzie i częściowo w centrum, do 11-12°C na krańcach zachodnich.

Czwartek

Sporo pogodnego nieba na zachodzie, z kolei na wschodzie może być pochmurno i mglisto przez część dnia. Bez opadów w całym kraju. Na termometrach od 6-7°C na północy, przez 9-10°C w centrum, do 12-13°C na południowym zachodzie.

Piątek

Pierwszy dzień marca zapowiada się pochmurno i deszczowo na południu i zachodzie kraju. W pozostałych regionach bez opadów. Temperatura wzrośnie do 3-4°C na północy i 6-7°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie sporo pochmurnego nieba, z których na południu i zachodzie możne słabo padać. W pozostałych regionach bez deszczu, ale mglisto i ponuro. Temperatura wyniesie na ogół 4-6°C. Niedziela zapowiada się dużo cieplej, ale słońca znów raczej mało, a jeśli wyjrzy to głownie na południu i południowym zachodzie. Temperatura wzrośnie do 5-6°C na wschodzie i północy, w centrum do 7°C, a na zachodzie i południu do 8-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

 Silne wiatry przy końcu lutego, spodziewaj się zatem lata żyznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here