Opady deszczu na początku marca

Nadchodzący tydzień przyniesie pierwszy tak wyraźny powiew zimy. Miejscami spadnie nawet do kilka centymetrów białego puchu, a w ciągu dnia temperatura może nie przekroczyć zera stopni Celsjusza.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie pochmurną aurę, a na zachodzie dodatkowo wietrzną. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem występować będą rano na krańcach południowo wschodnich, zaś wciągu dnia słabo padać może na zachodzie oraz w centrum. Chłodno, od 3-4°C na wschodzie, do 5-6°C miejscami na zachodzie.

Wtorek

We wtorek Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Danii. Do części kraju docierać będzie cieplejsze powietrze – na zachodzie temperatura wzrośnie do 7-8°C, w centrum do 5-6°C, a na wschodzie do 2-3°C. Będzie padać, ale raczej umiarkowanie od zachodu po centrum kraju. Na ogół pochmurno, a przejaśnienia wystąpią na południowym wschodzie. Znów silniej powieje wiatr, do 50-60 km/h na północy.

Środa

Pochmurno oraz chłodno, będzie też padać – od deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu na południu, po opady samego śniegu na północy. Chłodniej, od 1-2°C na północnym wschodzie, przez 2-3°C na południu, do 4-5°C na zachodzie.

Czwartek

W czwartek nad Polską zaznaczy się strefa ciągłych opadów. Spodziewamy się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu. W pierwszej części dnia na wschodzie padać powinien deszcz, natomiast im bliżej centrum występować będą opady samego śniegu. Z racji temperatur w pobliżu zera stopni, biały puch może się utrzymywać. W pierwszej części dnia strefa zaznaczy się na wschód od linii Gdańsk-Opole, następnie powili będzie przemieszczać się w kierunku północno wschodnim. Lokalnie może spaść do paru centymetrów śniegu. Temperatura wyniesie od 1-2°C w pasie od Krakowa po Suwałki, do 3-4°C na południowym wschodzie oraz zachodzie.

Piątek

W piątek pochmurno, ale z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Na północy wstąpi konwekcja, stąd opady śniegu mogą być momentami intensywne. Temperatura wyniesie od 0-1°C na południu, do 2-3°C na północy.

Weekend

Sobota przyniesie raczej spokojną aurę. Opady przelotne (deszczu ze śniegiem i samego śniegu), ale okresami intensywne ponownie wystąpią na północy. W pozostałych regionach bez opadów, a zza chmur wyjrzy słońce. Temperatura wyniesie od -1/-2°C na południu do 1-2°C na plusie na północy i zachodzie. W niedziele ponownie spodziewamy się ciągłych opadów śniegu. Opady wystąpią głównie na południu i południowym wschodzie, zaś w drugiej części dnia strefa opadów zaznaczy się także częściowo w centrum i na północnym wschodzie. Zimno, od -1°C na południu i południowym wschodzie, przez 0°C na zachodzie, do około 1°C na północy.

Przysłowie na ten tydzień

W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała

Nadchodzący tydzień przyniesie pierwszy tak wyraźny powiew zimy. W wielu regionach zrobi się iście zimowo, czyli tak jak na grudzień przystało. Prognozy długoterminowe wskazują, że przynajmniej do 10 grudnia będzie „więcej zimy niż jesieni”.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here