Jesienna deszczowa szaruga
Jesienna deszczowa szaruga (pixabay.com)

Miniony tydzień był dość suchy, opady jeśli występował to miejscami na północy i zachodzie. Dodatkowo było bardzo ciepło i dosyć pogodnie. 1 listopada przyniósł idealną pogodę do podróżowania samochodem, niestety w sobotę i w dniu dzisiejszym aura została zdominowana przez chmury i deszcz, wyjątkiem był wschód i południe kraju. Co przyniesie nowy tydzień?

Poniedziałek

Nowy tydzień zacznie się zdecydowanie chłodniej od ostatniego, pogoda dobitnie przypomni nam, że oto coraz bliżej nam do zimy. Tego dnia termometry wskażą od 11 stopni na południu, przez 10 stopni w centrum do 7-8 stopni na północy, a na północnym zachodzie do 6 stopni. Będzie też padać deszcz, którego najwięcej na zachodzie i północy, opady również miejscami na północy i miejscami na południowym wschodzie.

Wtorek

Również deszczowy, ale tym razem na południowym wschodzie, gdzie padać będzie umiarkowanie, a miejscami mocniej. Na północy tym razem przelotne opady. Temperatura wyrównana od 7-8 stopnia na północy, około 9-10 centrum i na południu. Miejscami cieplej do 11 stopni C. Za sprawą niżu z południa cieplejsze powietrze może dotrzeć do krańców południowo wschodnich gdzie może być do 13 stopni C.

Środa

Będzie również padać, nad nasz kraj z zachodu sięgnie kolejny front atmosferyczny deszcz padać będzie w całym kraju. Opadów mniej dopiero wieczorem i tylko na zachodzie i miejscami na północy. Temperatury od 7-8 stopni na północy do 9-10 stopni na pozostałym obszarze, miejscami do 11 stopni C.

Czwartek

W czwartek kolejny front sięgnie nad nasz kraj z południowego zachodu, tym razem za frontem napłynie cieplejsze powietrze z południa. Strefa opadów przemieszczać się będzie w kierunku północnym. 7-8 stopni będzie na północy, 11 stopni będzie w pasie od Szczecina po Lublin, na pozostałym obszarze 12-13, lokalnie do 14 stopni C.

Piątek

W piątek nad naszym krajem pozostanie ciepłe powietrze będzie od 9-11 stopni na północy i zachodzie. Około 12-13 będzie w centrum i na południu, w Małopolsce do 14 stopni. Od południowego zachodu nad Polskę napłynie kolejna strefa opadów, opady powinny być raczej słabe do umiarkowanych.

Koniec tygodnia powinien dać odetchnąć od opadów, jednak dynamiczna cyrkulacja powietrza o tej porze roku rzadko pozwala na dokładną prognozę. Spodziewamy utrzymania cyrkulacji atlantyckiej i napływu powietrza z zachodu. Nie wykluczamy, że szczególnie w nocy w pierwszej połowie tygodnia, za sprawą napływu chłodnych mas powietrza może popadać deszcz ze śniegiem. Ten tydzień zapisze się jako bardzo deszczowy, spodziewana suma opadów może wynieść od 20-30mm do nawet 40mm.

1 KOMENTARZ

  1. Wchodzimy w okres pełni jesieni oraz późnej jesieni. Lada moment nawet po zmianie czasu noc będzie się robić znacznie szybciej. A i opady deszczu o tej porze roku to nic nadzwyczajnego:)

Comments are closed.