Wiosenna konwekcja, intensywne opady śniegu, krupy śnieżnej, a także gradu

Nadchodzący tydzień przyniesie nam typową aurę dla marca, a więc dynamiczną i zmienną aurę. Uważajmy na siebie, gdyż taka pogoda bardzo sprzyja przeziębieniom.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie nam dynamiczną aurę. Od rana padać będzie na wschodzie i północy, ale deszcz szybko zacznie zanikać. W pozostałych regionach chmury na przemian ze słońcem. W drugiej części dnia znów zacznie padać, ale tym razem na zachodzie oraz na północy Polski. Możliwe także burze z silnymi porywami wiatru. W pozostałych częściach kraju pogodnie. Będzie bardzo ciepło, od 8-9°C, przez 13-14°C na zachodzie i wschodzie, do 15-17°C w centrum i na południu. Uwaga na silne podmuchy wiatru, do 60-70 km/h oraz w regionach górskich.

Wtorek

Niezbyt przyjemnie zapowiada się wtorek. Czeka nas pogodowy miks chmur, deszczu i silnego wiatru. Na ogół powieje do 50-70 km/h, wieczorem wiatr powinien być już słabszy. Spodziewamy się również sporej ilości opadów, na północy będą mieć charakter ciągły, a w pozostałych regionach popada intensywnie, ale przelotnie. Padać może deszcz, grad, krupa śnieżna i być może sam śnieg. Lokalnie mogą przejść burze. Na termometrach od 4-5°C na północnym wschodzie, przez 5-7°C w centrum, do 8-9°C na południu.

Środa

Środa przyniesie przejściową stabilizację aury. Chłodniejsze masy powietrza zaznaczą się na północnym wschodzie, gdzie dodatkowo będzie pochmurno z możliwymi słabymi opadami deszczu. W pozostałych regionach umiarkowanie pogodnie i ciepło. Temperatura wyniesie od 4-5°C na krańcach północno wschodnich, przez 7-8°C na południowym wschodzie, północy i w centrum, do 9-11°C na południowym zachodzie.

Czwartek

Bardzo ładnie zapowiada się czwartek, w całym kraju spodziewamy się wysokich temperatur. Nie będzie też padać, ale znów ciepłej aurze towarzyszyć będą silniejsze podmuchy wiatru. Temperatura wzrośnie od 13-14°C na północy, do 17-18°C na południu.

Piątek

Piątek minie pod znakiem frontu atmosferycznego z opadami deszczu i silnym wiatrem. W całym kraju spodziewamy się porywów dochodzących do 60-70 km/h, a nad morzem do 80-90 km/h. Opady deszczu występować będą w całym kraju. Temperatura wyniesie od 7-8°C na północy, do 9-11°C na południu.

Weekend

W sobotę zapowiada się umiarkowanie pochmurno, a opady ograniczą się do krańców zachodnich. Umiarkowanie ciepło, od 6-7°C na północy, do 8-9°C na południu. Niedziela przyniesie nam załamanie aury, nad Polską wędrować będą fronty z opadami deszczu, które na północy przejdą w opady deszczu ze śniegiem. Uwaga także na silne porywy wiatru dochodzące do 60-70 km/h. Na termometrach od 3-4°C na północnym zachodzie, do 6-8°C w pozostałych regionach.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy w marcu plucha, to w maju posucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here