Pochmurny i deszczowy maj

Za nami na ogół ciepły, burzowy i deszczowy tydzień. O ile większa część tygodnia zapisała się ciepło, o tyle na weekend przyszło dosyć spore ochłodzenie. W nocy pojawiły się przymrozki, w ciągu dnia miejscami było nawet poniżej 10 stopni, a w piątek w Wielkopolsce padał nawet deszcz ze śniegiem. Nadchodzący tydzień na początku chłodny, ale z dnia na dzień będzie coraz cieplej i znów zobaczymy na termometrach wartości ponad 20-sto stopniowe. Nie zabraknie burz i deszczu.

Poniedziałek

Początek tygodnia jeszcze chłodny, od 11 stopni na wschodzie do 17 na Dolnym Śląsku. Zachmurzenie może pojawiać się tylko na zachodzie, tam też możliwa lokalna mżawka. Poza tym jednak sporo słońca.

Wtorek

We wtorek cieplej. Od 13 stopni Celsjusza na Podlasiu, do 21 na zachodzie kraju. Słabej mżawki należy spodziewać się na krańcach północnych Polski, tam też zachmurzenie będzie największe. Bez zachmurzenia na zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie. Wszędzie indziej zachmurzenie małe.

Środa

We środę od zachodu wkroczy front atmosferyczny z burzami i deszczem. W ciągu dnia opadów deszczu mogą się spodziewać mieszkańcy zachodnich, południowo zachodnich, centralnych i północnych regionów kraju. Również w tych miejscach spodziewamy się burz. Stosunkowo najpogodniej będzie na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. We środę najchłodniej będzie na północnym zachodzie, gdzie termometry pokażą 13 stopni C. Najcieplej zaś powinno być na wschodzie, do 23 stopni.

Czwartek

W czwartek już w całym kraju spodziewamy się opadów deszczu, na wschodzie wystąpią burze. Temperatury na umiarkowanym poziomie, od 17 stopni na północnym zachodzie do 22 na południowym wschodzie.

Piątek

W piątek pogoda podobna do czwartku. W całym kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, na południu, w centrum i na wschodzie będą występowały burze. Najchłodniej tego dnia będzie na północy, gdzie spodziewamy się 13 stopni, zaś najcieplej będzie na wschodzie, 22-23 stopnie Celsjusza.

Weekend

W weekend pogoda zróżnicowana. Będzie pokazywało się słońce, ale również należy spodziewać się burz i opadów deszczu. W sobotę najwięcej rozpogodzeń na wschodzie i południu, lokalnie w centrum i na południu może zagrzmieć i przelotnie popadać deszcz. Burz najwięcej będzie w niedzielę, kiedy to grzmieć może wszędzie, poza Wielkopolską i zachodem kraju. Wtedy też wszędzie możliwe przelotne opady deszczu i wszędzie będzie się przejaśniać. W sobotę od 10 stopni na północy do 21 na wschodzie, a w niedzielę od 15 st. C również na północy, do 22 na południowym wschodzie.

temperatury tydzień

Przysłowie na ten tydzień:

„Kiedy mokry maj, będzie żyto jak gaj”

Nadchodzący tydzień może się zapisać w pogodzie jako umiarkowanie ciepły, ze sporą ilością deszczu, choć nie spodziewamy się mocnych opadów, to jednak miejscami padać może codziennie. Noce będą chłodne, lokalnie z przymrozkami na standardowej wysokości 2 metrów.