Kwitnący rzepak w maju, chmury i błękitne niebo

Nadchodzący tydzień przyniesie powrót temperatur zdecydowanie bardziej adekwatnych do maja. Nadal jednak spodziewamy się opadów deszczu, a w drugiej połowie tygodnia także burz. Uwaga na przymrozki, które występować będą w pierwszej połowi tygodnia.

Poniedziałek

Początek tygodnia nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal chłodno i raczej pochmurno. Na krańcach południowo wschodnich opady deszczu utrzymywać się będą przez większą część dnia. W regionach górskich popada śnieg. Z kolei na zachodzie popada przelotnie, głównie w drugiej części dnia. Zimno, od 8-9°C na krańcach południowo wschodnich, przez 10-11°C na południu i północnym zachodzie, do 12-13°C miejscami w centrum i na zachodzie.

Wtorek

Wciąż zimno, za sprawą napływu arktycznych mas powietrza. Temperatura wyniesie od 11-12°C na zachodzie, do 13-14°C na wschodzie. W całym kraju na przemian słońce i chmury, z których lokalnie może padać, chwilami mocno.

Środa

W środę czeka nas sympatyczna zmiana, wiatr zmieni kierunek na południowy, a to oznacza nic innego jak ocieplenie. Temperatura wzrośnie do 15-16°C na wschodzie i do 18-19°C na zachodzie. Padać nie powinno.

Czwartek

W czwartek do Polski wkroczy front z opadami deszczu i burzami, które wystąpią na zachodzie, miejscami w centrum i na południu. Na wschodzie padać nie powinno. Na termometrach od 12-13°C w strefie opadów, przez 15-16°C na krańcach zachodnich, do 19-20°C na wschodzie.

Piątek

W piątek nadal ciepło z temperaturami w pobliżu 20 stopni Celsjusza. Tylko na północnym zachodzie chłodniej do 16-17°C. Nad Polską wędrować będzie kolejny front, na czele którego tworzyć się będą aktywne komórki burzowe. Front zaznaczy się od zachodu po centrum kraju.

Weekend

Sobota także ciepła, ale burzowa i to w całym kraju. Na termometrach od 16-17°C na północnym zachodzie, do 18-21°C w pozostałych regionach. Niedziela zapowiada się bardzo deszczowo na zachodzie kraju, z kolei na wschodzie i południu mogą przejść burze. Temperatura wyniesie od 13-14°C na zachodzie, do 21-22°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here