Gęste mgły i chmury stratus

Jesień powoli zbliża się ku końcowi, więc coraz częściej w prognozach wyglądamy zimy. Szczególnie jeśli święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami i zdecydowana większość z nas chciałaby, aby te święta były białe. Podkreślamy, że szanse na białe święta jak najbardziej są, lecz na zimę w najbliższym tygodniu nie. Czeka nas zatem ciepła odmiana jesieni.

Poniedziałek

Przez Polskę wędrować będzie słaby front atmosferyczny, który w nocy – z niedzieli na poniedziałek – w północnej części kraju przyniesie opady deszczu. W ciągu dnia na północy kraju niebo przejaśni się, a chmury i słabe opady zdominują pogodę na południu Polski. Na północy kraju chłodniej, około 5-6°C, natomiast w południowej częsci kraju miejscami temperatura wzrośnie do 9-10°C.

Wtorek

Nie będzie padać, ale czeka nas nieprzyjemna i chłodna aura. Pogodę zdominują chmury i mgły, które w pasie od Pomorza Gdańskiego po Lubelszczyznę mogą zalegać przez cały dzień. Front, który znajdzie się nad Polską podzieli nas kraj – do południa i południowego zachodu docierać będzie ciepłe powietrze i tu termometry pokażą nawet 10°C, a w centrum i na północy oraz wschodzie kraju może być zaledwie 2-3°C.

Środa

Znad Niemiec do Polski wkroczy kolejny, tym razem chłodny front atmosferyczny, który w ciągu dnia kształtować będzie pogodę nad Polską. Dopiero po południu na zachodzie pojawią się przejaśnienia, a tak w całym kraju mglisto i pochmurno oraz chłodno. Na wschodzie termometry wskażą do 3-4°C, w centrum do 6°C, a na zachodzie do 8-9°C.

Czwartek

Do Polski docierać będzie chłodne powietrze polarnomorskie. Padać nie powinno, a więcej chmur ponownie pojawi się na północy oraz wschodzie kraju. Temperatury wzrosną do 6-8°C na zachodzie i południowym zachodzie, do około 3-5°C w pozostałych regionach.

Piątek

Za frontem rozbuduje się wyż, który do południowych regionów kraju sprowadzi cieplejsze powietrze, w pozostałych regionach będzie niestety mglisto i pochmurnie. Na północy kraju możliwe opady deszczu oraz mżawki. Termometry pokażą od 3-4°C na północy i miejscami w centrum kraju, do 7-8°C na południu i południowym zachodzie Polski.

Weekend

W sobotę ponownie znajdziemy się w zasięgu frontu atmosferycznego. Padać będzie w całym kraju, a do tego pojawią się silne porywy wiatru. Temperatury wyniosą od 3-4°C we wschodniej części kraju, do 7-8°C na zachodzie. W niedzielę znów więcej słońca, ale zimno, gdyż docierać będzie chłodne powietrze z północy. Miejscami będzie mglisto. Temperatury w całym kraju na zbliżonym poziomie około 3-5°C.

Przysłowie na ten tydzień

zwarty grudzień jaki, cały grudzień taki, piąty grudzień – stycznia czyni znaki, szósty grudzień luty przepowiada, siódmy grudzień nam o marcu gada.

Wykres temperatur

projekt 2 wykres

Nadchodzący tydzień przyniesie pogodą, za którą mało kto przepada. Będzie chłodno, pochmurno i mglisto. Jednym plusem będzie to, że dni z silnym wiatrem będzie mało. W najbliższych prognozach nie widać zimy, lecz wciąż istnieje cień szansy, że święta będą białe. Czekajmy zatem na kolejne prognozy.

1 KOMENTARZ

  1. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w necie dobry plan na chudniecie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac

Comments are closed.